Nevedu bleskovky, sonb, řetězáky ani jiné bejkárny a už vůbec nemám KlÁsNý bLoGíSeK! Majlí, HSM a jiné zrůdky pohřbívám zaživa, jejich obdivovatele požírám při plném vědomí, prášek z jejich rozdrcených kostí používám jako make up a jejich popel šňupu místo kokainu. Budiž navěky zatracen ten, kdo reklamu zde narvati hodláš!
DesignReklamyVzkazy AutoroviNávštěvní KnihaKolegovéWebyKontakt


Rozhovor se Sussanah

2. března 2011 v 16:40 | Venom |  Rozhovory
Nečekala jsem, že to půjde tak hladce a první moje oběť odpoví tak rychle :) Zveřejňuju ještě zatepla, aby ti co váhají (muhehe ano, Venoušek si zamluvil další oblíbence pro toto mučení) viděli do čeho jdou.

Na úvod řeknu, že se jedná o osobu, kterou jsem potkala díky Klubu Snílků. A jsem za to ráda. Označila bych ji za všestranně nadanou a sršící originálními nápady. Jdeme na to :)

Základní informace
1. Přezdívka: Sussanah de Silva
2. Věk: 5 x 5
3. Působiště: http://sussanah.blog.cz
4. Blog v jedné větě: Mé neskonale krásné a uchvancancující umění! =D1. Je věta v bodu čtyři myšlena opravdu vážně?
Samozřejmě, že ano. Pokud chápete ironii a nadsázku =) Můj blog je prostě o mě. Jsou tam mé fotky (respektive mnou focené), moje povídky a postřehy ze života. A taky je to takový zápisník věcí, které bych si někdy ráda koupila, ale nejdřív se musím stát tou děsivě úspěšnou a známou spisovatelkou =D

2. Jak by zněla odpověď na otázku, na kterou bys nikdy nechtěla odpovídat?
Ano.

3. S jakou fiktivní postavou by ses ztotožnila? Případně ráda ztotožnila.
Pravděpodobně s postavou "ona", kterou používám ve svých povídkách a nemám dost koule na to, dát jí pořádné jméno.
V případě nějaké té "klasiky" bych volila asi Susannah Simons. (To by jeden nečekal, co? =D A ano, při zakládání blogu se mi zdvojilo jiné písmenko =) Hlavní hrdinku ze série Mediátor od Meg Cabot.

4. Podle zaměření blogu vypadáš jako všestranná osoba. Dokázala bys vyjmenovat všechny své zájmy a koníčky?
Heh. Tak v první řadě pořádně nevím, jakej je rozdíl mezi zájmem a koníčkem. Ale zkusím =)
Psaní povídek, blogování, historický šerm, focení, šití, korálkování, drátování, pájení, tancování, čtení, cestování...
To by mohlo být snad všechno. Snažila jsem se to řadit nějak podle oblíbenosti, ale moc to nešlo. Třeba to cestování, to hodně souvisí s psaním povídek a s focením. Vlastně všechno souvisí se vším =) Jen ten tanec je už trochu passé, ale pořád to mám ráda.
Snažím se už si nic nepřibírat, i když nedávno jsem začala ještě háčkovat =D Nikdy nevím, do čeho se pustit a obvykle vítězí blog nebo kniha.

5. Nelze přehlédnout Heatha Ledgera v záhlaví tvého blogu. Čím je podle tebe výjimečný?
Je to děsnej kusanec. A je trošku podobnej mojí tajný dětský lásce. Není to tak, že bych baštila všechny jeho filmy, ale třeba Casanova, nebo Příběh rytíře... =)
Podle toho, co se dá najít na internetu, to byl i skvělej člověk.
Čím je tak zvláštní pro mě, to nedokážu spolehlivě říct. Líbí se mi. Líbí se mi ve filmech. Líbí se mi na něj myslet jako na postavu své povídky. Jak jsem se jednou na blogu zmínila, Heath je jedním z předloh mých mužských postav =) (Děsně mě baví, že dělají to, co chci =D)
btw líbí se mi, že jsi v otázce použila přítomný čas ;)

6. Zaujalo mě, že píšeš povídky. Do jaké míry se necháš unášet fantazií, a kolik věcí napíšeš podle vlastní zkušenosti?
Nedávno jsem byla děsně nasraná a nějak mě přepadlo vymýšlení nového příběhu. Zabralo mi to cestu z obchoďáku na trénink (cca deset minut). Během té cesty jsem se naprosto ponořila do toho příběhu, který se snad brzy objeví na blogu, že se moje špatná nálada úplně vytratila. Takže se nechám unášet skoro nezdravě moc =D
Jak jsem řekla v předešlé odpovědi - líbí se mi mít moc. A i když mám někdy pocit, že mé postavy ovládají mě, není to tak horké, jak se zdá =)
A co se inspirace realitou týče, tak to jak kdy. Ale vždycky mě potěší, když mi někdo napíše, že ta povídka působí hodně uvěřitelně, třeba v dialogu =)

7. Máš nějaký talisman pro štěstí a věříš na pohádkové bytosti?
Mívala jsem takovýho toho šedivýho medvídka, teď nosím kámen z Bretaně (ne, moment, ten už je taky na stolku...), je to tak, že na talismany věřím, ale že bych měla jeden, tak to nemám. Prostě na co mi padne zrak, to s sebou chvilku tahám =)
A na pohádkové bytosti rozhodně věřím, i když ne na všechny. Třeba víly určitě existujou a skřítci taky =)
Taky jsem přesvědčená o existenci jiných dimenzí a paralelních světů. I to by se do jisté míry dalo považovat za pohádku. Já prostě neveřím tomu, že jsme tu sami. Kolikrát koutkem oka zahlédnu nějaký pohyb, ale když se za ním otočím, nic tam není. Buď jsem blázen, což nevylučuju, nebo mám pravdu.

8. Když jsi začínala s blogem, měla jsi jasnou představu o čem bude, nebo se jeho zaměření utvářelo v průběhu let?
O průběhu let zatím nemůže být řeč, bloguju jen něco přes dva roky. A musím se přiznat, že začátky mého blogu byly hodně ovlivněny ságou Twilight, ale naštěstí jsem se nenechala utopit =D První měsíc teda jo, to musim uznat, ale pak jsem začala přidávat svoje povídky, na dess jsem si dala Heatha (nejdřív takového neumělého v malování, jeho pozůstatek mám stále v dolním boxu =) a poté ten současný =) A od té doby se snažím na blog přidávat jen věci, které mají pro mě osobně nějaký význam.

9. Jaký nejpodivnější komentář jsi kdy četla?
Myslíš u mě nebo jinde? Divný komentáře si nějak nevybavuju... Spíš urážky a nadávky zůstanou člověku v paměti. Naštěstí vyvážený komplimentama. Ale osobně tohle virtuální soupeřní moc nechápu. A když se něco takového objeví u mě, tak to rovnou mažu. Den mi to nezkazí, ale ta opojná moc, když klikám na to "smazat", ta je skvělá =D
Jo vlastně, podivnej komentář jsem jednou měla - U článku Opravdová mrtvola mi nějaká Alenka napsala "chudáček" =D Směju se tomu, protože ta mrtvola byla cca dvě stě let pohřbená a kvůli renovaci náměstí jí akorát vykopali a přesunuli. No a pak jsem se dozvěděla, kdo ta Alenka je a už jí blokuju. Kéž by to začalo fungovat...

10. Jako jedna ze správců Klubu Snílků máš určitě jasno v tom, jakých chyb se na blogu vyvarovat. Co podle tebe dokáže čtenáře na první pohled odradit?
Rozhodně do očí bijících pravopisných chyb. Vím, že ne každý je vidí, ale Word přece dokáže většinu z nich opravit. Stejně jako překlepy. (Ani já nejsem neomylná, ale snažím se být =))
Taky je důležité myslet na čitelnost blogu, co se barevnosti týče. Křiklavé barvy, malé kontrasty mezi písmem a pozadím (nebo naopak vysoké kontrasty, třeba bílé písmo na černém pozadí), flekaté pozadí, to všechno se špatně čte a já jako čtenář obvykle utíkám.
Na foto blozích je častým nedostatkem nepřítomnost perexu, která odradí každého s trochu pomalejším připojením.
No a pak evidentní wiki články.
Mnoho blogerů by sice argumentovalo tím, že si to píše pro sebe, ale tady to moc neplatí. Když už někdo píše na internet, tak píše i pro ostatní. A pokud chce mít nějakou zpětnou vazbu, musí myslet na to, aby byl jeho blog čtenářsky přístupný a pohodlný.

11. Jakou máš ráda hudbu?
(Tak tohle mě pohřbí =D)
Poslouchám Elvise, neboť ten je nesmrtelný, Tomáše Kluse a pak takové klasiky - Nohavica, Nedvědi, Pacifik... Nojo, mám naladěný Country rádio a pařím si u toho =D Líbí se mi, když má písnička nějaký děj a když jí rozumím. Poslední dobou jsem si oblíbila jednoho interpreta, po jehož totožnosti jsem ještě nepátrala, ale jeho písničky jsou skvělé. I když on vlastně místo zpívání recituje. Tak abych nevypadala jako lenoch, našla jsem si ho. Jmenuje se Mirek Černý a doporučuju na TyTubě najít písničky "Sto let" a "Balíček karet".
A pak jsou to takové útržky, které člověku zůstanou v mysli a které si prozpěvuje během dne. Když na to přijde, broukám si i Kabáty =)
Když se mi nějaká písnička zalíbí extra moc, dám si ji do menu =)

12. Dokážeš si představit situaci, která by tě přinutila smazat svůj blog?
Ne.

13. A na závěr se zeptám, co bys ještě na rozloučenou vzkázala budoucím návštěvníkům svého blogu?
Moji milí, budoucí návštěvníci, staňte se již dnes návštěvníky současnými! =D

Ale ne, tak moc vážně mě neberte. Ale myslím, že kdo si rád počte, nebo rád pokouká fotky, tak se mu u mě může zalíbit =)

Děkuji za rozhovor :)
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 m. m. | Web | 2. března 2011 v 17:04 | Reagovat

Velmi pěkné a zábavné :) A jsem ráda, že jsem tak byla "donucena" seznámit se se Sussanah trochu víc :-D

2 Šílená bruneta P Šílená bruneta P | Web | 2. března 2011 v 17:05 | Reagovat

Suss je prostě... skvělá! I jako dospělý člověk si dokázala zanechat kousek z duše dítěte (víly a skřítci, jen u toho chybí Elfové! Miluju Elfy) Jsem ráda že jsem jí poznala, za to jsem Klubu Snílků vděčná... nemůžu si pomoct, ale je jak moje blogová máma :D Vždycky poradí a pomůže. prostě skvělý člověk!  ;)

3 Nika Caesaris Nika Caesaris | Web | 2. března 2011 v 17:10 | Reagovat

Jo, jedna z naprosto skvělých bloggerek, taky ji mám ráda. :-)

4 lady-dariel lady-dariel | Web | 2. března 2011 v 17:17 | Reagovat

"mlada paní" :D ale uužasná, jako všechni co sem poznala na FB :D :)

5 Barča Barča | Web | 2. března 2011 v 17:20 | Reagovat

Zajímavý rozhovor. Sympatická slečna :). Její blog je úžasný :)

6 Metteorwa Metteorwa | Web | 2. března 2011 v 17:30 | Reagovat

Krásný rozhovor, Suss je dobrá :-D. Už se těším na další.

7 Čip Čip | Web | 2. března 2011 v 17:31 | Reagovat

Sussanah má hodně zajímavý blog a působí docela sympaticky. Ráda čtu její povídky ;-).

8 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 2. března 2011 v 17:52 | Reagovat

Tak tomu hovorím rozhovor... :D Podarené :)

9 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 2. března 2011 v 17:56 | Reagovat

děkuji za milé ohlasy =) i když polovinu z vás neznám :-D ale napravím to =)

10 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 2. března 2011 v 18:12 | Reagovat

jů, prima interv jů

11 Cirrat Cirrat | Web | 2. března 2011 v 19:00 | Reagovat

hooodně dobrý :-D

Zatímco já se nudila u piva (kecám, nenudila), vy jste rozhovorovaly - a je to rozhodně lepší počteníčko, než co bývá k vidění jinde :-D (ne, neukazuju, vůůůůbec neukazuju na srdce věci)

12 Hanneton Hanneton | 2. března 2011 v 19:53 | Reagovat

Podařený rozhovor, zpovídaná oběť vypadá zajímevě. :-)

13 Sikar Sikar | Web | 2. března 2011 v 19:57 | Reagovat

ale jo, ale jo, fajn kecání...

14 Lizz Lizz | Web | 5. března 2011 v 17:56 | Reagovat

Já to říkala, že to bude fajn... xD A tohle fajn bylo. xD Dozvědět se něco nového a i se zasmát. xD Super.. xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


If you look in the mirror and don't like what you see
You can find out firsthand what it's like to be me.
So gather´round piggies and kiss this goodbye,
I'd encourage your smiles, I´ll expect you won´t cry!