Nevedu bleskovky, sonb, řetězáky ani jiné bejkárny a už vůbec nemám KlÁsNý bLoGíSeK! Majlí, HSM a jiné zrůdky pohřbívám zaživa, jejich obdivovatele požírám při plném vědomí, prášek z jejich rozdrcených kostí používám jako make up a jejich popel šňupu místo kokainu. Budiž navěky zatracen ten, kdo reklamu zde narvati hodláš!
DesignReklamyVzkazy AutoroviNávštěvní KnihaKolegovéWebyKontakt


Kyberšikana, když iniciátor hraje oběť

9. ledna 2011 v 10:00 | Venom |  Havraní Skřeky

Blog.cz mě neskutečně inspiruje. Když jsem zahlédla slovo kyberšikana, musela jsem se pousmát a vzpomenout si hned na několik lidí, kteří si hráli na oběť, a přitom vesele ubližovali. Je to přece tak jednoduchý. Žvatlejte kraviny, vyprovokujte ty, kterých se to týká do nepříčetnosti a pak začněte fňukat, jak jsou na vás všichni oškliví.

Výjimky potvrzují pravidlo.

Možná se mi zdá kyberšikana jako menší zlo, právě proto, že já si zažila své i bez počítače. Roztomilou kombinaci teroru fyzického i psychického, takže to, že jsem jaká jsem je z části zásluha mých drahých, bývalých spolužáků, kterým chci touto cestou poděkovat, protože aspoň nemám v hlavě takové sračky jako oni.

Musím si vzpomenout na jistou Didlinu. Typický "růžový" mozeček. Její až chorobná posedlost námi. Partou lidí, kteří nesnáší bleskovky, glitters sračičky a milují řev kytar. Nazývala nás úchyly, polohomosexuály (rozkošný výraz že?), ortodoxními vyznavačí emo a gothic stylu (slečna asi neví co je ortodoxní), ale nikdy nikoho nejmenovala. Takže si mohla pindat vesele dál. Za prvé, nepoužila naše jména, za druhé - i kdyby napsala přezdívku, tak přece Venom není žádnej opravdovskej člověk, takže když napíše, že je Venom kráva, tak nikomu neubližuje. Tečka.

Něco podobného se řešilo i na label.blog.cz. Kdo z vás si vzpomíná? A kdo z vás by opravdu uvěřil, že si jedna z mnoha autorek od Sims blogu, přivydělala v bordelu? Chodila jsem tam číst si, žasnout nad fantazií pisatele - pisatelky a brala to jako příjemné odreagování po večerech. Neškodný paparazzi blog? Jak pro koho. Kdyby to děvče psalo o mně, asi bych se cítila napůl jako celebrita a napůl by mě to možná naprdnulo, kdyby se dotkla nějakého citlivého tématu. Každý máme hranice posazené jinak. Nechápu jen, že ji bavilo se těmi lidmi zaobírat, protože já osobně na nich nevidím vůbec nic zajímavého.

Šanci na nápravu nedostala. Blog Label je zrušen, ale možná pokračuje jinde... pod jiným jménem, s jinou blogovou vizí. A je to tak dobře.

Další věc, ke které se musím vyjádřit, jsou ty úžasné talentované dívky. Myslivcová a Sadness. Novodobé blogové celebrity. Haha. Hehe. Hihi. Vysvětlete mi proč?


Vážení přátelé... to je nepoměr!

Na jedné straně talentovaná fotografka. Holka co tvoří něco svého, investuje do toho mnoho času. Je to směs odvahy a talentu. Na straně druhé cosi růžového, co kecá o hadrech a kosmetice a chlapcích s modrýma očima. Je vám to jasné? Směska kýče, dutosti a vysokého mínění o sobě. Myslivcová to samé v bledě modrém! Totiž... no ty barvičky nechme bejt...

A ventiluje se tu někdo do jiných opravdových fotomodelek, psychologů, kosmetiček, či bůhvíčeho jiného? Psychologie jsou ty jejich dívčí poradny. Trust me... ale staré dobré Bravíčko.

Zkrátka, je tu spousta blogerů, kteří fungují mnoho let. Mají stálé čtenáře. Vyhledávají informace, píší názorové články, recenze, návody... zkrátka si zaslouží zviditelnit mnohem víc, než vyplašená pipka s mečivým hlasem, co má blog pět minut po dvanácté.

A nezapomeňte mi říct, jak jí hrozně závidím, že je krásná. To bych musela vzteky puknout, kdykoliv bych se podívala kupříkladu na Amy Lee... to je krásná baba... ehm no nic.

Teď k druhé části...

Pokud vypustíte do světa svůj názor, počítejte s následky. Počítejte s nesouhlasnými komentáři. Jestliže to vaše ego neunese, moderujte každej mucQ komentík co se vám nehodí. Smažte ty červy ze svého blogu, když vám neřeknou, jak jste úžasní. Ale v žádném případě to není kyberšikana. Nesouhlasit je povoleno. Na svém blogu můžete zadupat do země každý sebemenší náznak vzdoru.

Za chvilku to dopadne tak, že někomu řeknete - seš fakt debil - a za dva dny u vás zazvoní policie a nasadí vám želízka za těžkou psychickou újmu. Říct právníkovi, že je zkurvený zmrd se rovná taktéž sebevraždě. I když můžete říct panu soudci, že jste jen řekl pravdu.

Jak to mám hozené já? Asi jsem trochu paparazzi. Jsem slídil, který čeká na vaši sebemenší chybičku. Dychtí po okamžiku, kdy z huby či klávesnice vypustíte něco neomaleného, abych to mohl krásně rozmáznout na svém opečovávaném bložínku. Jsem lovec senzací. Je to skvělé napsat na váš názor svůj názor a pak si s přáteli říkat : vole vole to je idiot...

Mým heslem by mohlo být: Radostně souhlasit s nesouhlasem.

Miluju revoluce a protesty. Miluju vyřvávání nepohodlných názorů. Ale ne potichu a pokoutně, ale tak, ať to moje oběť dobře slyší.

Není to zrovna ctnostné, ale pořád jsem lepší než zahořklé prase, propagující předpotopní názory, neznalé základních vědomostí. Neboť se nemusím opírat o pochybné zdroje, tajuplné ankety, a výtisky fanatických pánbíčkářů. Protože je hezké si o tématu zjistit víc, z různých zdrojů, ale je také důležité zapnout svůj mozek. A tak si sám odvodit, co je pravdy na té masově šířené a jediné pravdě, a co může být pravdy na konspiračních teoriích.

Svoboda slova... tak krásná věc.
Svoboda projevu...
A co svoboda PO projevu?

Co už je xenofobní či rasistické chování? Co je svobodný názor? Co je normální nesouhlas? Co už je napadání jedince? To stejně vždycky posoudí jedna osoba tam nahoře.

A i ta je jen člověk. Se svými jedinečnými hranicemi. Svými názory a postoji. A tudíž těžce neobjektivní, jako my všichni.

Three cheers for sweet revenge!
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kira Seigi Kira Seigi | Web | 9. ledna 2011 v 10:20 | Reagovat

S tímto článkem naprosto souhlasím.
K šikaně: Lidé jsou čímdál vychcanější a to bohužel i v tomto.
K "celebritám": Já osobně jsem to s Natálií nikdy nepochopila, proč by měl být někdo jako ona celebritou? Vždyť je stejná jako miliony dalších holek.
A souhlasím, že jiní si zaslouží uznání daleko více než ona.
K svobodě slova atd: Ráda vyjadřuji své názory a tak mě pár(set) lidí nesnáší, jenže mě je to jedno, nikdo nemůže nikomu zakazovat říkat svůj názor.

2 Nika Caesaris Nika Caesaris | Web | 9. ledna 2011 v 10:23 | Reagovat

No jo, to mě label tenkrát nasral, když o mně napsal, že jsem děvka. A to mi ještě mimo svůj pseudobulvární blogísek vyhrožoval, že se obuje do mý rodiny. Nakonec to ale byla docela legrace. Dozvěděla jsem se o sobě spoustu zajímavých věcí, i to, že mám kluka nebo obrovské problémy doma. Začal se roztahovat i v komentech na LS a tam psal ještě lepší hovadiny, dokonce i něco o anorexii a domácím násilí. :D Ale zajímavý bylo, že jakmile jsem se já obula do něj a zesměšnila ho na zákulisí i LS, tak stáhl vocas :D A nejlepší bylo, jak to blog.cz tenkrát (ne)řešil. Už jsem se jim k tomu vyjádřila i do komentářů k tomu článku a Standa mi odpověděl, že tenhle přístup končí právě tím jejich článkem. No, to jsem zvědavá.

3 Terka Terka | Web | 9. ledna 2011 v 10:23 | Reagovat

Vážně pěkný článek, a víš co? V několika ohledech i celkem souhlasím :), sama jsem se stala jakýmsi terčem urážek svých bývalých spolužáků a setkala se s kyberšikanou. Nesnáším růžové vypatlané Barbie a jejich BložínQy i když to beru též jako dobrý způsob, jak se pobavit a odreagovat...

4 Shav Shav | Web | 9. ledna 2011 v 10:27 | Reagovat

Máš pěkný styl psaní, takový "rejpavý",jak vyšitý pro pěkné fejetony :)!To byla poznámka k formě psaní...
K obsahu obecnému bych jen dodala, že rozdíl mezi "real-šikanováním" a kyberšikanou je propastný.
Ve virtuálním světě stačí přeci poklikat na tlačítko "delete", nebo ignore a konec zvonec.Ovšem v reálném světě, kdy iniciátor hraje oběť a vesele se nám vysmívá, zatímco se proti nám žene banda spolužáků s naštvaným výrazem,ne-i dokonce s noži v ruce - tady bohužel není žádná klávesová zkratka, či filmová klapka.Co naplat,zlaté pravidlo chování se zkrátka  neujalo

5 Venom Paparazzi Venom Paparazzi | E-mail | Web | 9. ledna 2011 v 10:29 | Reagovat

[1]: Proto nesmíme ustat ve vývoji a být také řádně vychcaní :D

[3]: Popravdě ale nemám příliš času, na to abych se s nimi odreagovávala. To už jen když se hodně nudím a ani feministky.cz nemají nic nového :D

[2]: O tobě se psalo taky? *závist* mimochodem si také myslím, že co si člověk nevyřeší sám, to nemá. Jen se divím, že label nešel na tebe žalovat, a že jsi z toho nakonec neměla postih ty sama :-D jo i takový případy jsem viděla. :D

6 Venom Paparazzi Venom Paparazzi | E-mail | Web | 9. ledna 2011 v 10:31 | Reagovat

[4]: Děkuju, teď budu ještě horší a namyšlenější :-D

S tou kyberšikanou je to ale taky ošemetný. Pokud třeba někdo vezme tvou fotku a umístí ji na svůj blog, tak to sice můžeš ignorovat ale nesmažeš to. Což by třeba mne dost pérovalo.

7 niki-uzumaki niki-uzumaki | Web | 9. ledna 2011 v 10:33 | Reagovat

Souhlasím... Btw. i s miničlánkem viz nahoře :D

8 Nika Caesaris Nika Caesaris | Web | 9. ledna 2011 v 10:35 | Reagovat

[5]: Ne taky, o mně asi nejvíc. :-) Můj druhý nick je totiž Anaphe. Jsem blogmasterka lovelysims.blog.cz ;-) A žalovat jít klidně mohla (nakonec se ukázalo, že je to holka), my si moc dobře vyříkaly, že stejně jako já nemůžu oficiálně na ni, tak ona nemůže na mě. 8-) Ale nakonec to schytala daleko víc, protože my s naší návštěvností a tehdejší podporou na LS jsme si mohli dovolit daleko zajímavější věci. :-P

9 Venom Paparazzi Venom Paparazzi | E-mail | Web | 9. ledna 2011 v 10:41 | Reagovat

[7]: To myslíš jakože bleskovky a Majlí? :D

[8]: Ach, jak je ten internetový svět malý :D tu kauzu jsem sledovala z povzdálí a neskutečně mě to bavilo :D myslím, že má našlápnuto na slušnou kariéru v Blesku. A nejhorší na tom je, že k tomu taky pomalu směřuju, i když bych ráda nějaký "normální" tisk, ale s tím svým rejpavým projevem mě asi kariéra v časopise Enigma nečeká :-D

10 The The | Web | 9. ledna 2011 v 10:41 | Reagovat

Nemůžu říct víc než: Naprosto a dokonale pravdivý článek.

11 Ziky Ziky | E-mail | Web | 9. ledna 2011 v 10:43 | Reagovat

Áchjo Venome, proč svět nejde prostě vypnout..

12 Nika Caesaris Nika Caesaris | Web | 9. ledna 2011 v 10:45 | Reagovat

[9]: To mě trochu děsí. A jak napsal Krutomluv: ,,PS: Ten kluk je dost dobrej. Z řemeslného hlediska profesionální výkon. Uchytí se, o tom není pochyb. Nesnažte se být slavní, nebo se s ním znovu potkáte a to už vám nepomůžu." :D

13 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 9. ledna 2011 v 10:46 | Reagovat

Moc pěkný a výstižný článek. Závěr (s tím, že co je co, posoudí ti na hoře)je geniální. Stále se všude vyřvává demokracie. Pak mi ale řekněte, co to je, když na Unii záleží víc, než na občanech. No, to už jsem odbočila.

Taky mě bývalí spolužáci poznamenali...teď, když jsem se za nima přišla podívát, odcházela jsem s pohrdáním. Co z nich roste...
Vím dobře, na co vlastně v článku narážíš. Jenže to, že dotyčná osoba také napadla určitou skupinu lidí, to už nikoho nezajímá.

A blogísky ála Sadness mi už ani nepřipomínej. :-D Ovšem někter=é autorky toho mají v hlavě víc, než se dá předpokládat. Ale opravdu blogy, které jsou založené s cílem napadání někoho, jsou taková drzost a zároveň slabota - autor si myslí, že za kompem je dobře schovaný.

Jo, a to s panem soudcem mě pobavilo. :-D

14 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 9. ledna 2011 v 10:48 | Reagovat

[1]: No, to s tím názorem bývá taky problém. A to je demokracie...

15 Babe Babe | E-mail | Web | 9. ledna 2011 v 11:03 | Reagovat

To dokážu jenom lajknout :).

16 Rabe Rabe | Web | 9. ledna 2011 v 11:13 | Reagovat

je fascinující jak se hovoří o kyberšikaně, ale ten počítač mužu vypnout nebo na něj nechodit, ale kdo pomůže dětem co jsou šikanované v realitě? nikdo! všichni řeknou že je to jejich chyba, ať si pomohou sami, nad mozkem některých se člověk musí jenom divit

17 Venom Paparazzi Venom Paparazzi | E-mail | Web | 9. ledna 2011 v 11:37 | Reagovat

[12]: Přesně tahle věta se mi vybavila :D

[13]: Tady mi někdo vidí do hlavy :D ano, je to nenápadná narážka na toho, jehož jméno se nesmí vyslovit, neboť mě už unavuje :D

[16]: Ta pomoc při "reálné" šikaně, je mnohem ošemetnější. A bohužel, hajzlíci se umí velmi dobře schovávat. A pak taky - jak přijít na šikanu psychickou, když dítě chodí domů bez modřin a škrábanců?

18 Evil Evil | Web | 9. ledna 2011 v 11:50 | Reagovat

nekonečné, neřešitelné téma.. znám to až moc dobře.. teror na základce, na střední, na internetu, v mém okolí.. a co je ze mě teď? uzlíček nervů? to bejvávalo.. začala jsem se chovat jako ti, kteří ubližovali, začala jsem tak myslet.. a potom? dali pokoj.. pocítili, jaký to je a pak si mysleli, jak já jim hroooozně ubližuju, přitom jsem jen chtěla, aby si uvědomili, jak se chovají.. nejspíš to pochopili - je pokoj..

19 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 9. ledna 2011 v 12:13 | Reagovat

Cybersvět je močál.
Ale na druhou stranu ta čvachtavá věc je kouzelná, ne?

20 marieke marieke | Web | 9. ledna 2011 v 13:04 | Reagovat

O slávě Natalie Sadness jsem se na svém blogu už taky zamýšlela. Dnes asi není důležité, co (popř.jestli) něco umíš, ale jak se dokážeš "prodat". Reflex byl dřív zajímavý časopis, ale od té doby, co píše o Rytmusovi, Natalii a dalších "selebritách", které bych očekávala v poněkud jiných periodikách u mě velice klesl.
Mám to jak ty-vzhledem k tomu, že ve škole (konkrétně na ZŠ) jsem si užila svoje tak se slovním přestřelkám a urážkám na blozích akorát směju. A svým exspolužákům také děkuju, za to, že nejsem stejná jako oni :-P
Ale jinak bych slovem kyberšikana označila spíš to, když někdo natočí svého spolužáka (nebo i učitele) na video a dá to pro srandu všem na youtube, nebo dotyčného člověka stalkuje, dělá podvrhy jeho fotek apod. Blogová válka je ještě slabý odvar, ale kyberšikana může být stejně nepříjemná jako šikana přímo ve třídě a učitelé by se to měli taky naučit řešit. I když mnozí neumí řešit ani "normální" šikanu. Ale to už jsem OT :-)

21 Storyteller Storyteller | Web | 9. ledna 2011 v 13:07 | Reagovat

Hm, nějak mi ušlo, o čem článek je...

22 Šílená bruneta P Šílená bruneta P | Web | 9. ledna 2011 v 14:13 | Reagovat

Nádherně napsané :) máš pravdu, souhlasím. Krásně jsi vysvětlila co vlastně kyberšikana je... :)

23 Venom Paparazzi Venom Paparazzi | E-mail | Web | 9. ledna 2011 v 14:23 | Reagovat

[18]: Tak to ti gratuluju, já se naštěstí s těmi "lidmi" už nestýkám.

[19]: Inu... pro nezávislého pozorovatele to možná své kouzlo má :)

[20]: Vidím to asi stejně jako ty. Jistí parchanti by zasloužili pořádný tresty. A pak, že se děti nemají mlátit? Když se to mlátí mezi sebou, nebo hůř - když řežou do slabších tak co? To je pořádná facka lepší než tisíc slov a vysvětlování - tohle se nedělá.

[21]: To se mi u tebe stává taky a nehrotím to :-D je to taková reakce na ten pitomoučký článek na blog.cz. Proto skáču od kyberšikany k antiblogům. Chtěla jsem trochu rozebrat to, o čem psali oni. A taky se zamyslet nad tím, proč to najednou řeší. Ale to ví asi jen pár lidí.

[22]: Děkuju, ale asi by to zasloužilo lepší článek. Tohle je jen jakýsi tok myšlenek. Možná bych se tomu měla věnovat ještě jednou, důkladněji.

24 Mrs.Kakao Mrs.Kakao | E-mail | Web | 9. ledna 2011 v 15:21 | Reagovat

když chce být člověk slavný, musí si utvořit hodně nepřátel ^^
Haters make me famous!!
A to se Natalii povedlo...

25 Destinaetus Destinaetus | E-mail | Web | 9. ledna 2011 v 21:11 | Reagovat

Takovym slabym odvarem šikany sem si taky prošel a prostě kyberšikana na to nemá...ostatně tu sem taky trochu zažil.
A Natálka..škoda slov. Já pudu hezky písat do Načinčaná.cz, pak si udělám debutový video s otázečkama a vytřu titulky všech časopisů a bulvárů! :-P

26 Blanch Blanch | 10. ledna 2011 v 1:36 | Reagovat

Amy Lee je vážně baba k ošukání :D *souhlasík* :)) a ještě Simone Simons <3 <3 Hned bych ji požádala o ruku, kdyby mi to bylo umožněno :)

Jinak souhlasím s každým slovem, co jsi napsala :))

Hele, svět spěje k záhubě..už jen rok a všem sklapne :D 2012! :D

27 Blanch Blanch | Web | 10. ledna 2011 v 1:39 | Reagovat

Jinak - já byla šikanovaná prakticky celou základku, pokaždé někým jiným. Jak fyzicky, tak psychicky a na gymplu to nebylo lepší, takže v tomhle taky chápu a souhlasím s tím, že ti lidi ze mě udělali, co jsem a vážně bych jim za to měla poděkovat, protože mě dost zocelili a udělali ze mě strašného cynika, což je dneska mou velkou zbraní a navíc jsem mnohem použitelnější v reálném světě a jen tak něco mě nesloží.
My jsme fakt asi všichni stejní exoti :D
Když chodím k tobě a Destinaetovi, tak si vždycky připadám, jako bychom byli nějaká typická skupina "extrémistů" :D, všichni přiteplení, mají rádi tvrdou hudbu, byli šikanovaní, neradi se psychicky obnažují a jsou ironičtí... No, existuje na to nějaký vzorec?

28 Venom Paparazzi Venom Paparazzi | E-mail | Web | 10. ledna 2011 v 9:18 | Reagovat

[25]: I ty Brute? :D moc se netlem, počkej až tě Standa šoupne mezi ty holčičky :D

[27]: No jistě že je na to vzorec. Jmenuje se: ti nejlepší z nejlepších :-D

29 Blanch Blanch | Web | 10. ledna 2011 v 10:32 | Reagovat

[28]: A naše nejlepší vlastnost je skromnost :D :D

30 Ekyelka Ekyelka | Web | 10. ledna 2011 v 11:42 | Reagovat

Kyberšikana je o něčem trochu jiném, jak podotknul kdosi nade mnou, chtělo by to opravdu ještě jeden článek (ať mám zase co číst, jak jinak). A k tomu zbytku řečeného napíšu jen tohle: kdo jsou ty "celebrity", o kterých se skoro pořád zmiňujete? Jen prach a popel, včerejší ubrousek od oběda.
Víte, co je bílý šum? Spousta postaviček typu Natálie by se k němu dala přirovnat - splývají tak snadno, až je ani neregistrujete. A popravdě, tváří v tvář běžnému životu se není ani čemu divit. Internet je umělý svět, co nejspíš potřebuje i umělé celebrity (a rebely, co si budeme nalhávat), nic víc nejsou.

Což neznamená, že neexistují pošuci, kteří na vás vycení zuby skrz klávesnici i v reálu, protože jsou zkrátka takoví. Chvála bohům za ně.

31 Lúmenn Lúmenn | Web | 12. ledna 2011 v 18:28 | Reagovat

Nevím jestli už to tu někdo zmínil, ale Venomku, víš, že ona didlinka je tentýž člověk jako Dominika Myslivcová?
Když si vygooglíš její stránky zjistíš, že dříve měla blog s adresou didlinka-d:) Mazec, co?:)

32 Venom Paparazzi Venom Paparazzi | E-mail | Web | 12. ledna 2011 v 18:38 | Reagovat

[31]: Já vím, ale nás terorizovala jistá kopie - didlinka-u :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


If you look in the mirror and don't like what you see
You can find out firsthand what it's like to be me.
So gather´round piggies and kiss this goodbye,
I'd encourage your smiles, I´ll expect you won´t cry!