Nevedu bleskovky, sonb, řetězáky ani jiné bejkárny a už vůbec nemám KlÁsNý bLoGíSeK! Majlí, HSM a jiné zrůdky pohřbívám zaživa, jejich obdivovatele požírám při plném vědomí, prášek z jejich rozdrcených kostí používám jako make up a jejich popel šňupu místo kokainu. Budiž navěky zatracen ten, kdo reklamu zde narvati hodláš!
DesignReklamyVzkazy AutoroviNávštěvní KnihaKolegovéWebyKontakt


AK mi dokáže hnout žlučí... a nejen on

21. listopadu 2010 v 20:01 | Venom |  Deník
raven avatar
Zdravím pekelné děti a jiné vyvrhely společnosti. Všichni oduševnělí jedinci, mající patent na rozum - jděte se laskavě bodnout. Čím jsem si zasloužila zvýšený výskyt pánů - všudejsembylvšechnoznámvšechnovímnejlíp? Svou netečností a naprostou lhostejností vůči těmto podřadným červům!

Je na čase ukázat, že lhostejnost, neznamená rezignaci. Takže vám povím, co všechno mě sere.

Celý život mě udržovali v tom, že kontaktní čočky jsou velmi nepříjemné a ne každý je může nosit. Omyl. Nepříjemné je zvažovat každý pohyb, aby vám náhodou z nosu nezklouzly brýle. Naprosto k nasrání je jejich věčné leštění a opravy, protože proč je dělat pevné, když mohou být samorozšroubovávací.

Před první aplikací čoček mě doktorka poslala do řiti, protože mé dárk a ívl černé líčení očí by prý způsobilo problém. Sehnala jsem tedy odličovací sračičky, sedla si do parku a začala se odličovat. Už to bylo téměř hotové, když se ke mně přisral jakýsi drahý "český" spoluobčan tmavší pleti (nebo se možná jen dlouho nemyl) a anglicky se tázal, zda si smí přisednout. V řadě stálo ještě šest dalších laviček zcela volných, takže jsem ho česky někam poslala. A na nasazování čoček jsem velmi talentovaná.

Konečně nevypadám jak intelektuál. Ale až zase budu drzá, nemůžu se vymlouvat, že mě nesmí nikdo praštit, páč mám brýle.

Co mě sere dál. Konečně po dlouhé době volno a já ho strávím nemocná. Bylo mi hrozně. Bolest v krku, rýma taková, že jsem za den zpucovala celé balení papírových ubrousků. A kašel tomu nepřidal. Ano, bolely mě svaly a nejvíc záda od věčného nadskakování a dávení. Přijdu do práce, pořád ještě ne úplně ok, a drahý vedoucí mi začne vykládat, že to nic není. Že chřipka je horší, protože to máte horečky a nemůžete se hnout. Myslela jsem, že ho zabiju. Nepřidaly mi ani soucitné pohledy stálých zákazníků, u kterých jsem nabývala čím dál větší jistoty, že nemají se soucitem nic společného, jako spíše se škodolibým zadostiučiněním. Pod větou - Je vidět, že vám není dobře - se skrývá podtext - Vypadáte hrozně. Hůře než obvykle.

Že si na mne zákaznící votevírají svý nevymáchaný huby, je klasika.

A konečně můj milovaný - Autorský klub. Dříve oáza klidu pro mé pocuchané nervy. Dnes cosi, co mě dokáže vytoč - dotoč.

Připomíná mi to Kocourkov. Radši přijmeme do klubu pětileté dítě, jehož malůvky jsou naprosto otřesné, protože je to autorské, než abychom vzali nadaného umělce, který (satan ho spal na popel) má v menu boxu pár avatarů a adoptovanou příšerku.

K jisté osobě, jejíž design je skutečně ohavný a má tu drzost kecat do vzhledů jiných blogů, se už nemíním vyjadřovat.

Pokud mě osloví nějaká píseň, báseň, či cokoliv, co není stvořené mnou (a držte se - častý to jev) není na škodu, vložit to na svůj autorský blog. Pokud - nevydávám dílo za své. Těžko asi budete psát email japonskému umělci z horního dolního čumsemčumtam, zdali vám dovolí jednu svou píseň vložit na blog i s překladem textu. Je to snad sakra v pořádku pokud uvedu jeho jméno, popřípadě odkaz na jeho oficiální stránky. Vlastně tím své oblíbence propaguju a dělám jim reklamu. Co se týče toho překladu - zjistěte si kdo ho má na svědomí. Možná vám to zabere mládí. Já mám v tomto ohledu svědomí čisté, neboť někdy jsou překlady natolik kostrbaté, že se tím nějak prokoušu sama. Neboť doslovný překlad je nesmysl - to jest to, co mě vytáčelo na hodinách anglického jazyka.

Ne, opravdu nejsem příznivcem "youtube článků". Rozkliknete perex, celí natěšení a vyjede na vás minimálně pět videí bez ladu, skladu a jakéhokoli vysvětlení. Přidáte-li něco osobního, recenzi, osobní vzpomínku, či popis události, kdy jste se s tímto "výtvorem" setkali poprvé, tak je to v pořádku. Na tom jsme se snad shodli všichni. Proč má náhle někdo někde tendenci překopávat pravidla? Kdoví... Čím víc se to snažíte rozhňahňat, tím větší bordel v tom bude. Ale nebojte se, může být hůř.

Proč má někdo zvrácené choutky úzkostlivě lpět nikoli na pravidlech AK ale dokonce na zákonech České republiky (ve kterých je taky pěknej bordel) na úkor zdravého rozumu? Protože všechno se dá hnát do krajnosti a když blbec dostane funkci, chce ukázat že na to má, ale nejhorší je, když je blbec pilnej.

Nemluvím k nikomu konkrétnímu, ale ty očistce už začínají být poněkud jednotvárné. Je mou povinností od okamžiku kdy jsem vstoupila do AK sledovat klub.blog.cz? Nebo se má jednat o jakýsi internetový plátek, sloužící k osvěžení ducha a rozšíření blogových obzorů? Nebo je to prostor lidí, kteří si honí ego? Popravdě, kdyby tam teď někdo někde napsal, že porušuji nová pravidla (wtf? odkdy jsou zase nová?) možná si ani nepovšimnu, že mám minutu před vyhazovem. Pokud je nějaký blog v ohrožení, je dobré o tom majitele informovat. Tím spíš, pokud se někdo hrabal v pravidlech.

Nechci to nijak posuzovat ani si hrát na spasitele. Jen se vám přiznám, že nemám nervy to do detailu všechno studovat. Přijde mi to tam poněkud nepřehledný, ztrácím se v tom. Atak-dále...

Copak se nenajde rozumná osoba se zdravým nadhledem? Hodný a zlý policajt?

Někdo, kdo umí člověka pokárat, aniž by se onen hříšník nasral a ihned opouštěl klub?

Vůbec to není jednoduchá funkce. Taky se tam necpu.

A už vůbec to nebudu kritizovat!

Trochu víc jsem se rozjela. Víc než se mi chtělo.

A nic si nepamatujete jasné?!

Btw - kdo mi dokáže pár mých nejasností v článku uvedených vysvětlit, ať zanechá komentíček mucQ....
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sikar Sikar | Web | 21. listopadu 2010 v 20:23 | Reagovat

vysvětlit nějakou nejasnost? eh... po víkendu stráveném v práci fakt ne... snad leda vyjadřuji své sympatie k názoru na někdy možná až moc upjatá pravidla AK (ačkoliv poslední týdny pod touto zkratkou vidím označení advokátní kancelář)

2 Venom Havránka Venom Havránka | E-mail | Web | 21. listopadu 2010 v 20:26 | Reagovat

[1]: Moc neřvi nebo ti zakážou tvé dráčky :D

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 21. listopadu 2010 v 20:30 | Reagovat

Všechny kluby nakonec dojedou na pravidla.
Na jejich výklad.

Ale na druhou stranu:
"Podporujte svého šeriffa!"

4 Nika Caesaris Nika Caesaris | Web | 21. listopadu 2010 v 20:32 | Reagovat

Mně se ty pravidla AK zdají taky místy absurdní. Chtějí být dokonalí, nepostižitelní, prostě elita. Přitom jsou leckdy jen k smíchu. Jestli se tam se svým římským "bložíkem" dostanu a v očistci mi něco vytknou, ani malinko se neuráčím to měnit. Přijde mi, že zdejší "vůdci" zapomínají, že pravidla jsou jen pomůcka pro hlupáky a velí zdravý rozum. Pokud má co velet. Od doby, co AK vzniknul, se strašně moc zapomnělo na důvod, proč vzniknul.

Mimochodem, tuna make-upu na očích vážně dělá kontaktním čočkám problémy. Když jsem si ještě malovala černá kola kolem očí a pak hned nandávala čočky, nejen, že jsem se celá rozpatlala, páč oko slzelo, ale nakonec jsem si z očí musela lovit černá smítka prachu. A to nebylo nic příjemnýho.

5 Sikar Sikar | Web | 21. listopadu 2010 v 20:33 | Reagovat

[2]: Pff, to bych v tom případě vytáhl na světlo světa plšíky!

6 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 21. listopadu 2010 v 20:53 | Reagovat

[5]: no, plšík probraný z hibernace, ten dokáže zlískat jakéhokoliff borce nejen z AK.

7 Ekyelka Ekyelka | Web | 22. listopadu 2010 v 16:11 | Reagovat

Sikar je divnej, je v redakci MFantasy (odkud jsem už dávno vypadla na vlastní žádost), je v AK, navíc se upsal Ďáblu (jeho verze AK)...
Občas sleduju, co se na AK děje, a vyloženě se tím coby tvor z vnějšku bavím. Podobný blázinec řídím trochu jinde a děkuji pěkně, to mi stačí.
Vlastně mi ještě nikdo nevysvětlil, k čemu AK je. Reklama? Do Hvozdu mi lozí i malé děti, co neumějí číst (a chutnají skvěle). Návštěvnost? Jodid ji obstarává za celou armádu "normálních" čtenářů. Atd.
Takže: k čemu je AK? Nikde na jejich stránce jsem to nenašla...

A co se týče čoček - nasadit, počkat deset minut, až si oči zvyknou a kůže okolo se uklidní, nalíčit se. Jednoduchý princip, navíc s kvalitním odličovadlem se ani nemusejí čočky sundávat, když je třeba se přelíčit (což znamená sundat slabé líčení po návratu z práce a nahodit buď plesové nebo bojové líčení, jak je komu libo a zrovna potřeba.)

8 Venom Havránka Venom Havránka | E-mail | Web | 22. listopadu 2010 v 18:43 | Reagovat

[4]: Není problém se líčit až po nasazení čoček :) ale na první pokusy jsem musela mít oči naprosto čistý, jinak bych zničila čočky a zapatlala veškerý prostor okolo sebe :D s tím co říkáš souhlasím. Pravidla jsou spíš pro blbce, leč právě blbci je upřednostňují před zdravým rozumem.

[5]: [6]: tož zaplšme, nebo zaplšíkujme celý AK bložínek. Beztak má "hnusný design" :-D

[7]: Byl založen jako sdružení autorských blogů - Krutomluv to myslel dobře, zkrátka blogy s vlastní tvorbou, mělo jít o jakýsi seznam pro lidi, kteří hledají dobré blogy. Aby se nemuseli brodit zkrze růžové hnusy. Aby byly více vidět.

Já aplikuji spíše bojové líčení myslím :-D a naštěstí se oči po nasazení čoček uklidnit nepotřebují. Ty dnešní jsou přece jen něco docela jiného, než ta kontaktní skla kdysi...

9 Cirrat Cirrat | E-mail | Web | 22. listopadu 2010 v 19:35 | Reagovat

Uá, už zase AK...

Jen co jsme se shodli na pravidlech, změnila se garnitura a teď to zase pojede od začátku: pravidla ano, pravidla ne, pravidla sem, pravidla tam...

Nakonec jsme se shodli, že stačí uvádět zdroje. Co se zas děje? Pak se změnila pravidla, pak se teprvá hlasovalo a pravidla se "odměnila" zpátky (=Ctrl+Z), načež je to opět pravidla ano, pravidla ne, pravidla sem, pravidla tam...

Ad Nika Caesaris - kdo je dokonalý a nepostižitelný? Prosím, ukaž mi jeden článek (článek, nikoli soukromý komentář), kde někdo z vedení AK o tomto klubu něco takového prohlašuje. Že je to soukromá interpretace několika jedinců? Ale takoví jsou všude. Měli by podle tebe z AK odejít? Nebo by si měli všichni členové AK lehnout a nechat se používat jako rohožky, abychom byli dostatečně neelitářští? Možná to tak nemyslíš, ale sakra, co podle tebe máme dělat, Vasiliso přemoudrá?

Ke sledování - já nevím, mě to připadá logický; jsem členem nějaký skupiny, tak sleduju, co se v tý skupině děje...

Akorát to přijímání, tam souhlasím - taky ho sem tam nechápu...

10 Evil Industries Evil Industries | Web | 22. listopadu 2010 v 19:51 | Reagovat

čím víc se někdo snaží a čím víc tvrději daná "pravidla" dodržuje, tím větší bordel vzniká.. proto bojkotuji AK etc. :D vedu si svou a nikdy jsem se nijak ekstra nepodřizovala a nyní se nepodřizuji skoro vůbec :-D zlobivé dítě :D no.. co se týče líčení vs. téměř slepé oči.. hahah.. mám astigmatismus.. a mé brýlky jsou pěkně na hovno s přehazovačkou.. ale nikdo to nechápe, že chcípám na bolest hlavy.. na to mají jednoduchý argument: "přestaň poslouchat ten odpornej bordel" ale mě nevadí tento sympatický kravál.. ale světlo.. že musím koukat.. zaostřovat.. atd atd.. vysvětlí to někdo těm gumám? asi ne :D no nic.. jdu si léčit svůj vymlácený krček.. neměla jsem tou palicí tak mlátit :-D papa :-)

11 Venom Havránka Venom Havránka | E-mail | Web | 22. listopadu 2010 v 20:26 | Reagovat

[9]: Tak snad ty zdroje pořád platí... nevím co s tím bylo za bordel protože - ze začátku mě to bavilo, AK jsem sledovala, věděla co se kde šustlo, ale jakmile odešel Kruťásek, začala nuda a nebo ještě hůře - věčné dohady, debaty a hádky o to, co znamená autorský. Proto už sleduji klub jen minimálně, a někdy to bohatě stačí.

[10]: Však ano, já si též vedu svou, přijali mě takovou jaká jsem a tak nevidím důvod proč to, co nevadilo když mě přijali by najednou měl být nepřekonatelný problém. O bolesti hlavy mi ani nemluvi... s tím jsem si vytrpěla a ještě asi vytrpím. I když mám pocit, že právě z brýlí mi to začalo, tedy žádné takové - nos brýle, ať tě nebolí hlava, ale přesně naopak. Masáž spánků pomáhá, chce to vyvinout na lebku pořádný tlak a vzduchové bublinky vypouštět ušima :-D

12 Sikar Sikar | Web | 22. listopadu 2010 v 21:19 | Reagovat

[7]: Sikar je divný... on to ví a je na to hrdý. Krom toho všechna ta členství po mně vyžadují veliké prd, tak proč ne...

13 Keiko Keiko | 23. listopadu 2010 v 19:02 | Reagovat

Nazdar, já jsem chtěla čočky (i když moje očařka je proti nim vysloveně vysazená a seřvala mě za to s mámou...hlavně že na ně má před ordinací reklamu jak prase...)Ovšem zjistila jsem, že jsem na ně alergická...tak mám brejle a jsem za ně eště ráda, i když už jsou značně jetý, aspoň je můžu leštit když nemám co dělat... 8-)

14 Ekyelka Ekyelka | Web | 23. listopadu 2010 v 19:02 | Reagovat

[11]: Brejličky, pokud mají špatně nastavené ohnisko, jsou zdrojem migrény, to potvrdí každý schopný optik (a ani to nemusí být oftalmolog nebo neurolog). Ta věta "nos brýle, ať tě nebolí hlava" je čirý nesmysl a mýtus.
Taky už jsem ho několika lidem krásně omlátila o hlavu a moje uštěpačná sestřička si to s gustem užila. :)
Ale bublinky vypouštět ušima? Škoda, že totéž nefunguje u mne... dotknout se při záchvatu lebky, to hraničí se sebevraždou.

15 Storyteller Storyteller | Web | 24. listopadu 2010 v 19:57 | Reagovat

On má autorský klub nějaká pravidla?

16 Hubert Hubert | Web | 25. listopadu 2010 v 10:03 | Reagovat

[15]: Jo taky jsem z toho teď v šoku! :D
Ještě že mám všechno tak na háku... :D

17 Venom Havránka Venom Havránka | E-mail | Web | 25. listopadu 2010 v 20:18 | Reagovat

[15]: [16]: vy dva jste to zabili! :-D

18 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 26. listopadu 2010 v 11:34 | Reagovat

No, podle mě je AK na jednu stranu dobrý v tom,že členové mají články opravdu víc na úrovni (tím však neříkám, že všichni, co nejsou v AK dobré články nemají, jenže spousta takových autorů toho nemá okolí co říct a TaáKhLEéé pÍíÍsinQuje, popř. je jeho celý blog plný žvástů o celebritách). Na druhopu stranu, pokud má být blog něco, co by de-facto mělo vyzařovat to naše "Já," tak někdy abychom zůstali sami sebou je i laťka v AK celkem vysoko.

19 Cady &  Enemy Cady & Enemy | Web | 2. prosince 2010 v 13:21 | Reagovat

Zkusil jsem brýlky i čočky, ale nakonec zvítězily brýle... Každýmu vyhovuje něco jinýho :)
Ajaj sodoma gomora, kdysi jsem o nějakém tom AK uvažoval a možná dobře, že jen uvažoval, tohle už snad není možný, to je mi ale úroveň :-x a přitom to na začátku vypadalo jako celkem dobrý nápad...

20 Tondoc Tondoc | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 3:00 | Reagovat

Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


If you look in the mirror and don't like what you see
You can find out firsthand what it's like to be me.
So gather´round piggies and kiss this goodbye,
I'd encourage your smiles, I´ll expect you won´t cry!