Nevedu bleskovky, sonb, řetězáky ani jiné bejkárny a už vůbec nemám KlÁsNý bLoGíSeK! Majlí, HSM a jiné zrůdky pohřbívám zaživa, jejich obdivovatele požírám při plném vědomí, prášek z jejich rozdrcených kostí používám jako make up a jejich popel šňupu místo kokainu. Budiž navěky zatracen ten, kdo reklamu zde narvati hodláš!
DesignReklamyVzkazy AutoroviNávštěvní KnihaKolegovéWebyKontakt


Drogy

5. června 2010 v 10:32 | Venom |  Diskuze
Značně fascinující téma. Jak pro koho ovšem. Rozhodně knížky s touhle tématikou se nejvíc podepsaly na mém pokřiveném charakteru a vývoji zvrácené osobnosti. Kdo zná Christiane F. a My děti ze stanice Zoo, ví. Radek John - Memento... Děsivá literatura a bohužel smutně pravdivá. To není jen strašák a pohádka pro děti aby nebraly drogy. Dokonalý popis prohnilého rozkládajícího se těla je prostě "lahůdka". Tož si hezky povídejte, vyjádřete co si myslíte a pokud nevíte co říct, odpovězte mi na libovolnou otázku.


1. Jaký byl váš první osobní kontakt s drogou?
2. Četli jste některou z výše zmíněných knih? Pokud ano, co na ně říkáte? Doporučíte popřípadě jinou knihu s podobnou tématikou?
3. Je člověk, který vám drogu nabídne opravdu kamarád?
4. Jste pro legalizaci marihuany? Pokud ne, měly by být stíháni i důchodci, kteří tuto rostlinu pěstují pro její léčivé účinky?
5. Co vám říkají pojmy: durman a šalvěj divotvorná?
6. Byly jste někdy pod vlivem drogy? Pokud ano, jaký stav byl z těch nejhorších, nejlepších, popřípadě nějak zvláštní? Viděli jste toho draka v kuchyni?
7. Počítáte mezi drogy i cigarety a kávu?
8. Může vzniknout závislost na marihuaně?
9. Je droga, jejíž účinky jsou pro vás nějakým způsobem lákavé? Jaká?
10. Byli jste závislí? Na čem? Jak jste se ze závislosti dostávali? Nebo už o odvykání nestojíte? Chcete něco říct drogově závislým nebo těm, kteří si chtějí drogy jen vyzkoušet?

Dodatek: Nikoho tu k ničemu neponoukám, to že mám pochopení neznamená, že obhajuju jisté věci nebo je dokonce doporučuju jako jediné možné řešení vážných problémů. To jen pro chytré a duševně vyrovnané jedince.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 myšmamá myšmamá | E-mail | Web | 5. června 2010 v 10:59 | Reagovat

...to by bylo na dlouho, nechci ti zahltit stránky...jen jemně...cigarety, alekohol je svinstvo jako "perník" a ostatní...marjánku považuji v určité fázi i za lék... a jestli mám s něčím zkušenost,..jo syn mi ujel na perníku, viděla jsem ho naposledy před "X" lety...co s ním je, nevím... :-(

2 Essi Essi | Web | 5. června 2010 v 12:06 | Reagovat

1. Jestli se za drogu považuje alkohol, byl velmi... brzo.
2. Četla jsem obě a to byla láska na první pohled (víš o tom, že Michal z Mementa se nakonec ze svého stavu dostal, ale když šel na Špindl pracovat, uhodil ho blesk? Zní to sice jako parádní drb, ale říkal mi to John osobně xD!) Doporučuji Heroinové deníky, protože jak už v názvu stojí, je to deník slavného Nikkyho Sixe a jsou tam úžasně vidět fáze kterými si člověk projde.
3. Záleží jaký má ten člověk na drogu pohled. Jestli si myslí, že je to to nejlepší na světě, kamarád to je, i když hloupý.
4. Na důchodce mi nešahejte, ale zlegalizovat bych jí nenechala. Jeden kluk kterého jsem znala od vidění v depresi znásobené marihuanou skočil z okna.
5. Nic
6. ...
7. Nepočítám, prostě mi to mezi ty ostatní něják nesedí, i když je to oboje nepochybně návykové.
8. Může vzniknout závislost na psychyckém stavu jež marihuana vyvolává. Co se týče fyzické závislosti tak nemám ponětí.
9. Úplně všechny, protože je to jednoduchá cesta k sebedestrukci.
10. Nejsem závislá a těm jež to chtějí zkusit bych doporučila, ať si ještě jednou promyslí, jestli jejich život je vážně tak strašný, že ho chcou zlikvidovat.

3 Hubert Hubert | Web | 5. června 2010 v 16:03 | Reagovat

1. První kontakt s drogou, byl takovej že si ho ani moc nepamatuju, protože jsem byl opilej. Byli totiž doby kdy bych si za střízliva ani nezapálil cigaretu.
2. Zajímavý je že jsem nikdy žádnou knížku s drogovou tématikou nečetl. Což v mém případě považuju dokonce za značně podezřelé :D
Vlastně jo. Četl jsem "The Dirt" od Mötley Crüe. Ale tam se taky dost chlastalo.
3. Pokud člověk, který mi drogu nabídne, na ní je závislej - tak kamarád není. Ale musí si tu svou závislost samozřejmě uvědomovat. Ale mám naštěstí nějaký hranice, který nehodlám překročit.
4. Asi vím jakou odpověď ode mě očekáváš :D Ale překvapím tě. Jsem proti legalizaci. Protože legalizací by se mě život nijak zvlášť nezměnil.
5. Musím přiznat. Vyznám se jen v pár drogách. A tyhle názvy jsem jen tak nežně párkrát zaslechl.
6. Zažil jsem tzv. tropa. Brutalita. Moc si z toho nepamatuju, ale na ten pocit, kterej jsem zažíval po tom nikdy nezapomenu. A dokonce jsem si říkal "Kurva. To bylo skvělý.". Od té doby to ale s trávou už nepřeháním tak jako dřív.
7. Ne
8. Nemůže. Poslední asi měsíc, jsem trávu vyškrtl ze svýho života. Aniž bych si to sám uvědomoval. Dokonce jsem díky tomu omezil spotřebu cigaret.
9. Jednoznačně LSD. A samozřejmě ta tráva. Ale jako u všeho by se nic nemělo přehánět.
10. Závislost je o psychice. Říkám si že bych měl přestat kouřit. Ale dokážu to jenom až budu doopravdy chtít. S jinou závislostí nemám zkušenost.

4 Cady &  Enemy Cady & Enemy | Web | 5. června 2010 v 20:04 | Reagovat

1. Velmi, velmi... zvláštní.
2. Četl jsem hlavně povídky a ty příběhy a pocity jednotlivých postav byly hodně silný... Pomalá sebedestrukce a pak... konec. V některých případech ne zrovna šťastný...
3. Záleží na druhu drogy - zda je to alkohol, nebo třeba nějaká jiná chuťovka... Pokud je to něco horšího, nejspíš to ten "kamarád" nemá v hlavě tak úplně v pořádku nebo si to jaksi neuvědomuje...
4. Těžko říct. Mě osobně marihuana nevadí a někdy si taky dám, ale není to tak často. Pro léčebné účely (třeba pro ty důchodce) by to povolené být mělo, u toho dalšího si nejsem jistý...
5. Takové roztomilé kytičky...
6. Draka jsme neviděli... Ale už nám bylo zatraceně zle, pocítili jsme šílenou přítulnost a pocit prázdnoty nebo naopak euforii... A nejhorší jsou ty dojezdy...
7. Je to tak jako tak návykové a svým způsobem to může škodit, ale nejspíš ne tolik jako "tvrdé" drogy. Jestli je droga věc, která způsobuje závislost, pak by se to drogou také dalo nazvat...
8. Jak pro koho, je to subjektivní záležitost. Podle toho, co někdy vidím ve svém okolí, myslím si, že rozhodně ano...
9. Sice se po trávě docela zasmějem a jsme přítulní, ale... Nejspíš mě žádná droga vyloženě neláká k tomu, abych to zkusil. Jsem dostatečně poučen už z dřívějška...
10. Ano a byla to poměrně... dlouhá cesta. Myslím, že bez nějaký podpory a vůle jít dál bych to nezvládl. Závislost se mě doposud drží v podobě cigaret nebo nějakých těch léků, které mám předepsaně, ale jinak by se dalo říct, že závislost na nějaké tvrdé droze se mě netýká...

5 Nevermind Nevermind | Web | 12. června 2010 v 18:46 | Reagovat

1) Hmm, záleží na tom, jak moc se tráva(míněno marihuana), považuje za drogu. Ale jak čtu ostatní komentáře, tak asi částečně ano. Tím pádem bylo mé první setkání velice zábavné.
2) Četla jsem obě a upřímně řečeno - nebavily mne. Bylo to jen samé spadnutí, odvykání, absťáky, chvíle v pohodě; spadnutí, odvykání, ... A pořád dokola. Navíc se mi moc nelíbí, že se z toho CH. F. sice dostala, má asi dvě děti, ale jakmile vydělala právě na té knížce, zase do toho spadla (někteří tvrdí, že se už ufetovala). Pravda - líbit se mi to nemusí.
3) Jak se to vezme - takový člověk to může myslet i dobře a jen nabízí, na zkoušku. A tím líp, když nabízí gratis.

6 ANA ANA | Web | 12. června 2010 v 18:53 | Reagovat

Knihy jsem četla už dříve, My děti ze stanice ZOO - děsivé. Ještě je dobrá Matka Davida S., narozeného 3.července 1959 - to už je z pohledu matky, taky stojí za přečtení.
Drogy jako takové jsem nikdy nezkoušela a při své závislosti na kafi ani zkoušet nechci...Nějakou legalizaci marihuany bych umožnila. Nebo aspoň na lékařský recept, aby to bylo nějak hlídané. Pokud to pomůže na některé z nemocí, proč ne.

7 Nevermind Nevermind | Web | 12. června 2010 v 19:00 | Reagovat

...omlouvám se, že je to na dvakrát(předčasně zmáčknutý enter).
4) Nejsem. I když to na věci nejspíš nic moc nezmění. Je jen otázkou, zda by zdražila (vysoká konkurence) nebo zlevnila (menší riziko pro pěstitele). A babičky a dědové, ať si pěstují. Nepamatuji si případ zadržení důchodce z důvodu pěstování (ostatně - pěstovat pro vlastní potřebu není zakázáno).
5) Nic. Možná halucinogeny?
6) Nejhorší - když jsem si práskla než jsem šla do školy. O první hodině jsem se pak klepala jak osika, špatně se mi dýchalo (jak kdyby mi po hrudníku dupal slon), polejvalo mě horko a nakonec jsem i na chvíli ztratila zrak. Soused v lavici nevěděl co se mnou. Naštěstí to po chvíli přešlo a kantor si ničeho nevšiml. Každopádně - před školou už nikdy.
Nejlepší - ten zbytek (celkem mockrát). Pár lidí tvrdí, že mají po trávě i halucinace, což jim trochu závidím. Já jsem (byla jsem) jen zasekaná, vysmátá a měla zostřené vnímání. Po ránu naspeedovaná a ze všech testů jsem po marjáně dostala za jedna. Dodnes nechápu^.^
7) Droga je technicky vzato vše, na čem je člověk závislý a zároveň to příliš neprospívá zdraví, takže asi ano.
8) Ano, pár takových znám. Jsou to smutné příběhy, ale ne tolik jako u narkomanů.
9) LSD. Od jeho vyzkoušení mě odradil kámoš, kterýmu se před jeho očima zabil známej, když vyskočil z okna v důsledku toho, že si myslel, že umí lítat. Takovejch případů je hodně. Ale stejně mě to láká.
10) Závislá jsem nebyla na ničem, trávu už nehulím (vyjímečně na akcích), jsem pouze kuřák. A nechce se mi odvykat. Vzkaz? Já jim to radši řeknu do očí.

8 Nietzsche Nietzsche | 12. června 2010 v 20:12 | Reagovat

1. Marihuana na akci.
2. Doporučil bych jednu knihu o kytaristovi, který zahodil starý život plný drog.
3. Jen pokud ji nabídne zadarmo.
4. Nejsem. Nepodporuji toto svinstvo... Přestože jsem kdysi byl pro. Až moc pro.
5. Durman vás může sjet stejně jako zabít a šalvěj je asi největší legální droga.
6. Samozřejmě. Někdy jsem se smál, jindy zvracel. Nejhorší bylo předávkování hašišem. Pamatuji si jen, jak jsem pořád zvracel, měl křeče v břiše, byl hrozně zmatený, zpocený a třásl se. Trvalo to snad nekonečně dlouho. Tfuj.
7. Jestli je káva počítána za drogu, jsem narkoman a měl bych se léčit.
8. Psychická.
9. Dříve jsem chtěl zkusit nějaký halucinogen, jen jednou, k pochopení toho všeho kolem... Ale to jsem si rozmyslel, protože je to nelidské.
10. Drogy jsou svinstvo a střízlivost je nejlepší stav. Opijte se láskou.

9 ovesná vločka ovesná vločka | Web | 13. června 2010 v 20:14 | Reagovat

Přidávám se k davu, snad ti ta slova nezahltí hlavu. Proč vlastně komentuju, kvůli odpovědím na otázky to nebylo, ale i ty nakonec uvedu (dotazy mě zaujaly).

Jsem tu hlavně kvůli kombinaci dvou uvedených knih. Děti ze stanice ZOO jsem četla poprvé ve třinácti, od té doby ještě několikrát. Silný příběh. Memento mi přišlo pod ruku před rokem a sbírám síly na druhé kolo. Výborná knížka. Na další literaturu o drogách nemám nervy, mohla bych jen doporučit Bílou moc od Karolíny Vaverkové.

1.první večírek na umprum, kdy jsem v sále párkrát zavětřila nosem a zjistila jak voní tráva. Na její chuť jsem si počkala ještě tři roky a další comeback nebude.
2.odpověď zazněla výše
3.kamarád možná, přítel rozhodně ne
4.pro částečnou legalizaci - jen pro léčebné účely. Dědeček má Parkinsona, "trávový" čaj mu hodně pomáhá. Strýce trápí revma a mazaní z marjánky mu uleví. Kamarádčin atopický ekzém začal ustupovat až po nasazení masti z konopí a tak dále.
5.šalvěj divotvorná mi nic neříká, durmanem se přiotrávila Treska (říkat kamarádka zní divně). V tu chvíli jí nic nebylo, jen jako kdyby se zhulila, ale druhý den jí bylo pekelně blbě.
6.jednou mírně zpukaná, záchvat smíchu vyvolaný slovem "jogurt," draka v kuchyni jsem neviděla, ale slona ano
7.cigarety ano, kávu ne...jsem na ní závislá ;-)
8.samozřejmě
9.neznám přesné účinky drog, kromě těch negativních, přijatelnou je pro mě sex a tráva, pokud možno, když se nekombinují
10.mám závislot na literatuře (v jakémkoli množství, kvalitě, kdykoli, jakkoli) a životě

10 Anča Anča | Web | 2. ledna 2011 v 14:14 | Reagovat

Moje oblíbené téma :-)

1. Pamatuji se, že mi byl někdy ve čtyřech letech nabídnut panák becherovky.
2. Četla, četla. Memento mi přišlo malinko nudné, My Děti, jakožto věc postavená na pravdivém vyprávení, mi přišly daleko poutavější :-) Doporučila bych Rekviem za sen (Hubert Selby) nebo Úplnou prázdnotu (Iveta Vochalová)
3. Může a nemusí. Záleží na okolnostech (je rozdíl nabídnout a rozdíl nás do ní nutit...). jak vtipně poznamenává Nietzsche - ano, pokud jí nabídne zadarmo :-)
4. jsem plně pro legalizaci
5. přírodní halucinogeny... durman jsem nezkoušela, ale šalvěj je docela dost silná
6. ano, je to něco nepopsatelného, skvělého...spousta zvláštních, jinak těžko možných zážitků.. ovšem také už jsem párkrát byla dosti vydeptaná, ačkoliv vydeptat dokáže i alkohol. (nesnáším alkohol, nic mi nedává...).. nejhorší zážitek mám právě spojený s alkoholem, nikoliv s jinými dorgami. chtěla jsem v opilosti spáchat sebevraždu a nebýt všímavých kamrádů, kdo ví, jak by to se mnou tehdá dopadlo... (a nejen proto) alkohol nepiji.
7. Rozhodně.  Cigaretová závislost se dá přirovnat k té heroinové a takových 6 šálků kávy denně už je také hazard.
8. psychická rozhodně, ovšem to na všem
9. LSD + přírodní halucinogeny... to ostatní už je svinstvo
10. jsem závislá na hudbě a lidské společnosti :)

11 Blé Blé | Web | 19. března 2011 v 17:03 | Reagovat

1. jestli považuješ i kouření a alkohol za drogu tak to bylo hoodně dávno. Už když jsem byla malá táta mi dával lokat piva :) ale jinak.. s marihuanou asi v 7.třídě ..nebylo to špatný, ale byl to jen jedno potáhnutí. pak byla dlouháá pauza a v nynější době ehm.. no já nevim  ..občas si prostě dám :) ostatní drog nevim.. neměla jsem neviděla jsem ale rozhodně mě fascinujou.. a možná trošku přitahujou.
2. Miluju cokoliv s drogovou tématikou. My děti ze stanice Zoo jsem viděla.. film knížku bohužel ne. ale rozhodně to byl skvělej film má ráda, vůbec mám ráda drogový témata.
3. nevim jak ty, ale takovým lidem já většinou říkám dealeři :D
4. já jsem právě pro legalizaci. "protože malý množství měkký drogy, z toho nejseš tolik grogy, jako ze všech těch lidí co v životě druhejch slídí" ... jinak taky používám jeden konopnej krém na ksicht a docela pomáhá :)
5. to jsou takový ty kytky, po kterej je člověk prostě haaluuzz a tak :D (´haluz´ je hrozný slovo)
6. hrozný to nebylo nikdy. hrozný to je když mám menstruační křeče. s trávou mám jen samý veselý zážitky :D já jsem totiž už tak člověk veselej, ale s trávou "tomá fakt grády" tak nějak to okomentoval kamarád. ale nidky jsem se nezhulila tak abych měla halucinace. teda spoń vo tom nevim :D
7. kávu nevim, ale cigára jo. já kafe moc nepiju spíš kakao :)
8. jasně že může. na všem může bejt závislost. ale člověk to prostě nesmí přehánět.
9. lysohlávky. člověk prej vidí věci neviděné.
10. jsem závislá na různejch věcech, třeba na muzice nebo spánku. ale nidky to nebylo až tak extrémní abych měla "absťák" nebo tak něco. teda vlastně jednou jo, se mi vybila mptrojka...

12 yamán yamán | 13. června 2011 v 15:45 | Reagovat

1,marihuana,s kamarádem na chatě
2,četl jsem my děti ze stanice zoo a memento,hrozně hezky se to čte, můžu doporučit knihu pusinka
3,ve většině případech ne
4,ano jsem pro legalizaci a uvítal bych a namísto toho zákaz prodeje tvrdého alkoholu
5,psychoaktivní halucinogeny
6,samozřejmě. njlepší stav asi po malé dávce kokainu,nejhorší stav jsem měl po překopnutí perníkem,a s halucinogeny moc neexperimentuju,takže draka v kuchyni jsem neviděl :-D
7,na kávě se může vyvinout slabá psychická závislost, a cigarety.. no.. já sem sem kuřák a samozřejmě ano,cigarety jsou také drogy.
8,ano,může se vyvinout psychická závislost
9,ano, DMT, ale do experimentů se mi moc nechce :-)
10,byl jsem závislý na práškách na spaní,odvykání nebylo zrovna příjemný..a sem závislý na cigaretách. a pro ty kteří chtějí zkoušet drogy? do toho nebudu nikomu mluvit,pokud nechcete,tak to nedělejte,jestli jo tak s chutí a hlavně s mírou do toho :-)

13 yamán yamán | 13. června 2011 v 15:48 | Reagovat

cigarety a heroinová závislost jo? tak to opravdu ne. na cigeratách se může vyvinout slabá psychická závislost, na heroinu silná psychická i fyzická :-)[11]:

14 Riči Riči | E-mail | Web | 29. června 2012 v 11:14 | Reagovat

To se dalo čekat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


If you look in the mirror and don't like what you see
You can find out firsthand what it's like to be me.
So gather´round piggies and kiss this goodbye,
I'd encourage your smiles, I´ll expect you won´t cry!