Nevedu bleskovky, sonb, řetězáky ani jiné bejkárny a už vůbec nemám KlÁsNý bLoGíSeK! Majlí, HSM a jiné zrůdky pohřbívám zaživa, jejich obdivovatele požírám při plném vědomí, prášek z jejich rozdrcených kostí používám jako make up a jejich popel šňupu místo kokainu. Budiž navěky zatracen ten, kdo reklamu zde narvati hodláš!
DesignReklamyVzkazy AutoroviNávštěvní KnihaKolegovéWebyKontakt


Kouzlo starejch krámů a sněhu

14. ledna 2010 v 16:24 | Venom |  Deník
Zdravím své čtenářské Marsíky. Ani nevím kde bych měla začít. Ale... ano, proč nezmatlat víc věcí dohromady že ano? Snad pro vás jsou tyhle články něco víc než jen vyprávění jedné zastydlé puberty o tom, co tak vůbec celej den dělá. Inu jdeme na to. Jistě se nemůžete dočkat.

Venomek si uvědomil, že vyjma dobré práce mu vlastně nic nechybí. No něco přece jen... Uklidit ten šílenej nepořádek. Asi se do toho zase dneska dám. Totiž ne že by byl Venom bordelář, ne že by nevěděl kde co má. On si vystačí s málem. Vážně. Stačí mu sešit na psaní a čmárání nesmyslů, psací potřeby, pastelky na mandaly, tu a tam nějaký časopis nebo knížka, hromádka oblečení a pelech. Pomlčím tedy o krabce plné šminek a nadevše milované aromalampě. I tak uznejte že jsem tvor vcelku skromný a nemůžu způsobit výrazně větší binec. Hm, a hrnek od kafe ti umeje kdo? Abych nezapomněla.. uklízení bince znamená pro mě úklid i v sobě samé. Mých divných myšlenkách a pocitech.

Jak běží čas, tak se v nějaké skříni tu a tam nahromadí cosi... takové Cosi není jen tak. Cosi žije svůj vlastní život. Zvětšuje se a nezřídka dokáže pohltit i předměty, které potřebuji. Kupříkladu Cosi v knihovničce je velice záludné. Má podobu štosu knížek, které dávno nečtu. Rozhodla jsem se ten binec srovnat aby to zbytečně z knihovny nevyčuhovalo, jenže když se Venomek hrabe v knížkách, byť by je pouze uklízel, stane se jedna věc. Začte se. A velmi kroutí hlavou jak mohl jako malý přečíst takovou fůru stránek. Občas se dokonce podivuje, jak se tohle mohlo malému Venomkovi líbit.

Takže jsem akorát srovnala stará samolepková alba. Dále se mi povedlo sebrat z vitríny pár her, který nemám s kým hrát a uklidit je někam, kde nezabírají tolik místa. A hle... co tu dělají videokazety? Většina z nich nepopsaná... a vida... tohle budou Piráti z Karibiku... A tohle? Muzikál ze střední? Asi pět let zpátky jedna holka chtěla, abych jí to stočila z kazety na dvd. Ooops. Vyhoďte ten nešvar!

V tom cosi kovového cinklo o dřevo. Zalesklo se to a zmizelo za harampádím. Venomovi to nedalo a hrábl pro to. A co vytáhl? Cédečko. Staré, poškrábané cd... Vypálené bůhví kolik let zpátky. My Chemical Romance a jejich - The Black Parade. Venomek to vzal do pařátků a prohlížel si to jako prvně v životě. Vrátil se do dob svého ehmmehemládí. Do dob kdy si ušetřil na diskmana, kdy trápil své rádio, do dob kdy si ani sám nemohl vypalovat cd, ale aspoň jim ručně kreslil obaly a ozdobným švabachovým písmem je počmáral pomocí černé lihovky. Dokonce si zabroukal něco jako: When I was a young boy...

Už by ta placička vzhledem ke svému žalostnému a poškrábanému stavu nehrála. Nee. Ale čestné místo na zdi si zasloužíš. Hned si tě tam přilepím. Někdo v mé hlavě se zeptal kdy už z toho ráčím vyrůst. Odsekla jsem - Nikdy!


Hmmm čeká mě ještě spousta práce. Musím tu dorovnat to rozházené... musím se už vypravit pro novou Enigmu... musím si to tu konečně zvelebit tak, aby to tu vypadalo jak v čarodějném doupěti, zanešeném starožitnostmi. Jo a taky... asi mě zabijete... ale chci napsat recenzi na... vy víte na co. Na Avatara. Co říct teď jen tak v krátkosti? Líbilo se mi to. Nečekaně. Ať už mě sebevíc štvalo, že to viděl každej blbec. Ať už mi lezlo krkem, že jsem se tomu filmu nemohla vyhnout i kdybych chtěla... I když mi přišlo blbé, že se většina populace nebaví o ničem jiném než... eh.. líbilo se mi to.
I sníh se mi líbil. Prohlédla jsem si ho včera pěkně zblízka. Baví mě hrát si jako malej fakan. Koulovat se... házet nevinné oběti do sněhu... i když jsem přišla dom za tmy a neskutečně vymrzlá, byla jsem i nejvíc happy za posledních sto let. Můžu vřele vám všem doporučit, zvedněte zadky a nesledujte tu bílou ku... ehm potvůrku jen z tepla domova. Vyražte do parku, užívejte si pohled na zasněžené chodníky... sledujte sáňkující děti a tipujte zda se srazej nebo ne. Připomeňte si jaké to je mít ruce tak ztuhlé od mrazu, že nedokážete napsat ani písmenko. Hledejte rampouchy! Vytvořte ve sněhu smajlíka... Udělejte si radost tím, že při sněhové rvačce narvete svému sokovi sníh za spodní prádlo... nebo raději ne.

Aaaaale ne... sníh začal roztávat... tak si pospěšte...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 zikyorias zikyorias | E-mail | Web | 14. ledna 2010 v 16:58 | Reagovat

Proč? Právě si mi připomněla úklid (já říkala že celou tu dobu mam pocit že sem měla něco důležitýho udělat a zapomněla sem na to... stačí se otočit, že?) No nic, mě to tak vyhovuje (talíž od kakaa a cukru jak sem včera jedla s banánem, + jeho šlupka, miska od třešní který nám bábinka dala k rizotu, prázdná petlahev, papírek od hořickejch trubiček,štos čistech DVD, halda papírů a obaly od obtahováků... a to mluvim jenom o stole, nechtěj vědět co všechno je kolem :-D) Sníh já moc nemusim, protože je fakt zima, nejlepší je stejně podzim.. Ale pravda, pár šťouchnutí do sněhu sem si neodpustila :-D A mě tvuj "Fucking life" náhodou baví číst, často mi to dá podnět k zamyšlení xP A už taje? Už aby tu bylo léto, protože teď se všude řeší sníh sníh, a za chvíli to budou povodně povodně --" Chci léto. Nebo ještě radši podzim. Nejlepší by bylo kdyby to všechno už bylo za náma, ale ještě si tu musíme něco užít 8-) A to že si happy z tohohle článku potěší asi nejvíc  :-P

2 it it | Web | 14. ledna 2010 v 17:44 | Reagovat

na uklízení kašlu, ale sníh mne baví :)
prý hned tak neroztaje  :-)
ahoj  :-P

3 kappa kappa | Web | 14. ledna 2010 v 17:51 | Reagovat

upratovanie je super, hlavne preto že sa aj ja vždy do tých kníh začítam a nikdy nedoupratujem :) a sneh si taktiež užijem, verím tomu, silno tomu verím, ale ešte musím najbližší týždeň potiahnuť v škole...

4 Euphoric-Endeavor Euphoric-Endeavor | Web | 15. ledna 2010 v 17:35 | Reagovat

takovéhle myšlenky mám taky :D:D ale měla jsem dneska spíše temnější myšlenky.. "spadne na mě ten půl metrovej rampouch, nebo nespadne?" :D bylo to vážně o hubu.. až si pořídím konečně zimní boty, který nekloužou jax vině, tak možná vylezu na zahrádku a postavím si hohuláka :D ale ten sníh je jaxi sypkej a nejde to.. a jenom to vezmu do ruky, promáčí se mi rukavičky a je mi ziminka a už prchám do baráčku, kde máme takových 27°.. a dědy dole se dá vařit.. na koberci :D ten tam má takový vedro a smrad, a když jsem mu tam uklízela, tak mě zjebal, proč jsem to okno otevřela.. vážně se divím, že ho nezatloukl prknama.. hovado.. no nic :D moc kecám.. tak končím.. :-) a děkuju za ohlas k povídce :-)

5 Huntmaster Huntmaster | 15. ledna 2010 v 20:22 | Reagovat

Sledovat, jestli se děti na sáňkách srazí nebo ne :-D Asi to není nic hezkého, ale mně na jednu stranu přijdou takové věci strašně vtipné. Zrovna nedávno, dítě zkouší kopnout do každé hroudy, kterou vidí, až narazí na zmrzlou a poroučí se na zem, to je prostě úžasné :-D

6 Salomé Salomé | Web | 16. ledna 2010 v 1:03 | Reagovat

Sníh? Ale fuj. Ba mě jen, když na něj čučím z okna, jinak mě to ničí. Co si to jen ten sníh dovoluje, lézt do města? :D
Cosi je velmi vhodný název pro současný stav mého pokoje...můj pokoj je totiž plný těch tajemných Cosi. Bojím se toho. Měla bych uklidit, hádam.

7 petí petí | Web | 16. ledna 2010 v 13:25 | Reagovat

jojo...úklid starejch věcí ve mě taky vyvolává nostalgii...vzpomínky...úplně tě chápu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


If you look in the mirror and don't like what you see
You can find out firsthand what it's like to be me.
So gather´round piggies and kiss this goodbye,
I'd encourage your smiles, I´ll expect you won´t cry!