Nevedu bleskovky, sonb, řetězáky ani jiné bejkárny a už vůbec nemám KlÁsNý bLoGíSeK! Majlí, HSM a jiné zrůdky pohřbívám zaživa, jejich obdivovatele požírám při plném vědomí, prášek z jejich rozdrcených kostí používám jako make up a jejich popel šňupu místo kokainu. Budiž navěky zatracen ten, kdo reklamu zde narvati hodláš!
DesignReklamyVzkazy AutoroviNávštěvní KnihaKolegovéWebyKontakt


Emo se dá prožít, promrhat i pozorovat.

23. listopadu 2009 v 10:50 | Venom |  Havraní Skřeky

Dnes ráno se Venom vzbudil celý bolavý a řádně naprdnutý. Měl si ten Fejzbuk ušetřit. Vopravdu jo! Žijete si tak v domnění, že máte docela rozumné přátele, kteří už z toho pubertálního nerozumu vyrostli. Pak stačí jeden status debila a vaše iluze se rozplynou jak růžová zrůda nad Efronem.


Jak jinak než... temně.

Ne, veškeré vysvětlování a obhajování původních myšlenek jde teď stranou. Těch moji přáteláčci v krátkém časovém horizontu zplodili ažaž. Já se toho ujmu zase jindy. Ostatně v téhle rubrice jsem už tuhle problematiku nakousla. Teď se chci spíš věnovat různým pohledům na životní styly.

Každý extrém si totiž žádá protiextrém.

Vegetariáni - no a co je to jejich věc.
- hovada, podepíše se to na jejich zdraví.
- já chci bejt taky vegetarián a maminka mi to nedovolí!

Co člověk to názor. Jen pro pořádek - já proti nim nic nemám. Když nechtějí jíst maso, prosím. Hlavně ať si laskavě zjistí jak jisté živiny nahradit aby jednoho krásného dne nezkolabovali. To je pak v pořádku. Demence je nežrat maso, abych byl in a zajímavej. Nebo protože tohle dělá kamarád.

Teď si to převedeme na mé drahé kamarádky a na - Emo.

Aneb o tom, jak "Emo" vstoupilo do mého života.Že ta dvě kvítka ráda nosila černé hadry, to mi nikdy nepřišlo divné. Říkám si - k punku, popř. rocku se nějaké svítivoučké živůtky prostě nehodí. Co mi začalo připadat kapku divné, bylo ono slovíčko emo, které jsem od nich najednou slyšela až příliš často.
,, Co blbneš? Růžová je přece emo!''

Cožeco?

,, No a on vždycky když mě vidí, tak se usměje a povidá - Emooooo.''

Co kurva? Venomovi se to slůvko zalíbilo, ale nechtěl být za debila a ptát se. Nicméně měl uši nastražené. Aha. Tak už víme, že růžová je emo, ty obrázky co si předávají jsou emo, černá je taky emo...
,, My Chemical Romance! Emoooo!''

Kurva tak jsem snad taky emo?

Postupem času se Venom naučil emaře rozpoznávat už od pohledu. Připadali mu sympatičtí. Sice kapku proužkovaní, ale proužky jsou přece tak děsně emo.

Když si Venom všiml, že má jeho kamarádka poněkud více jizev na předloktí, ba co víc nosí vyhrnuté rukávy aby to bylo vidět, nenapadlo ho si to dávat do spojitosti s tím... tím...
,, Emooooooo!!!!''
Jo přesně. Vždyť oni mají kočku pokud vím... Že se občas kamarádka tvářila jak hromádka neštěstí. Ach Gerarde, všichni máme někdy blbou náladu. Pak mi ovšem namontovali internet, ten šíleně spolehlivý zdroj informací a Venom si začal hrát s vyhledávači. A první co ho praštilo do očí? Jakési emo zásady. Buď pravý, buď homosexuál... a dál to znáte. Venoma nenapadlo, že si někdo jen dělá prču. Řekl si tedy - emo je pěkná krávovina. Zaklapl svůj černý laptop a řekl si, že i když poslouchá My Chemical Romance a rád nosí proužky, tak emo nebude, protože se nechce řezat.Asi o týden později si Venomek založil první blog a poznal spoustu zajímavých lidí. A konečně zjistil jak to s tím emo je. Na pátý pokus si dokonce vygooglil jiný článek než o emo zásadách a zjistil, že My Chemical Romance opravdu emo nejsou. A musel se smát. Vůbec zjistil spoustu zajímavých věcí... Třeba co je to ten Frerard... No nic. Nemůže se už podivovat jistým odpůrcům tohoto stylu, neboť byl na samém začátku vlastně stejný. To až banda virtuálních přáteláčků ho naučila dívat se kolem sebe.

Dnes už je to dva roky co jisté dvě holčiny hlásaly emo a žily pózu. Hodně věcí se změnilo. Především se mi zdá úsměvné jak ty dvě o emařích rozhlašují, jaké jsou to sračky, a že by si zasloužili chcípnout. Jistě. Pokud jsou tak strašlivě růžově a proužkatě "emo" jako jste byly vy dvě, pak ano. Líbí se mi jak mají plnou hubu keců o něčem co nikdy nezažily, čemu nepřišly na kloub a z čeho si nemohly ani do života odnést to hezké. Nějakou pozitivní zkušenost, myšlenku... ony totiž žily jen v iluzi. A líbí se mi jak jí dodnes věří.

Je smutné že jsem si z téhle zkušenosti odnesla mnohem víc než ty dvě co... sakra... nemůžu o nich říct, že to poznaly na vlastní kůži. Njn. Je lepší pídit se za historií a pozorovat skutečnost než hrát si na krále pozérů a tvrdit - já jsem to zažil, já o tom musím vědět víc než ty.

Bohužel v současnosti na tom nejsou o nic lépe. Ano... Skáčko je teď hrozně in. Tak na sebe navlékněte šachovnici a rozčilujte se nad tím, jak emo sprostě kopíruje ska. Jediné co to má společné je snad ta občasná obliba kostkatých vzorů. Zkurvení šachisté že?

Myslíte si, že jste už dospělé a rozumné. Jen díky tomu že se normálně oblékáte? Hrajete si na slečny - vyrostlyjsmezpuberty? Je mi vás líto. Vy se z té iluze nikdy nedostanete. Pořád si myslíte jak jste sežrali šalamounovo cosi a jak máte situaci skvěle pod kontrolou. Byli jsme blbí, ale už jsme lepší. Hahah. Krmíte se tím tak dlouho až tomu uvěříte. Z jedné iluze do druhé, hopsa hejsa, máme patent na rozum!

Je to zajímavé jen stát opodál a dívat se jak ten život plyne. Možná až ty dvě holčiny budou nosit vyndavací zuby a pařit Evu a Vaška tak se jim rozsvítí. A nebo budou hanit tu zasranou Moravanku, která Evičku a Vašíčka prachsprostě kopíruje!

A Venom? Venom bude stále poslouchat My Chemical Romance a zplna hrdla se smát.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Euphoric-Endeavor Euphoric-Endeavor | Web | 23. listopadu 2009 v 15:11 | Reagovat

ty mi mluvíš z mojí černočerné duše :-) jako vždy, co se týče úvahových článků.. :-) moje slova.. taky se mě jeden kretén ptal, proč nosím patku, když jsem někde mezi řečí řekla "goth" proč, když jsem tedy goth, nenosím vlasy na pěšinku.. nevím proč bych měla.. jsem něco mezi a dejte mi pokoj.. ale proč, když to zrovna nefrčí? protože se mi to líbí.. a hlavně protože se tak cítím a chci tak vypadat.. a na nějaký věci co je zrovna YN a KŮL z vysoka s.. a taková zůstanu a je mi upřímně jedno, že pár kreténů má blbý kecy.. :-)

2 zikyorias zikyorias | E-mail | Web | 23. listopadu 2009 v 15:50 | Reagovat

Tak teď mi z duše mluvíte oba (xD) Moje začítky s timhle byli taky. Dneska je těžký zachovat si zdravej rozum... Ale popravdě Venome - kdo dneska nežije v iluzi? Co když je to naopak, co když je všechno kolem nás jenom iluze? Nikdy nevíš, co ten druhej je vlastně zač, i když vedle něj stojíš deno deně... No nebo snad ne?

3 madame-darkness madame-darkness | Web | 23. listopadu 2009 v 16:38 | Reagovat

tak a mě z duše mluvíte všeci tři  :-D  no každopádně úžasnej článek (mě se líbí ta část o šachovnici - moje spolužačka se vzteká přesně jak říkáš: "emo okopírovali káro od ska" stejně je to všecko šachovnice  :-D ). Já nosím to v čem se cítím pohodlně a co se mi líbí. No jo pravda - je to černý  :-D ale rozhodně nemám zapotřebí držet se nějakých přísných konvencí že prostě pokud chci být to a to tak musím nosit JEN tohle, tohle a tamto a nic jiného si nesmím dovolit si oblíknout ani když jdu s odpadkama

4 Cady &  Enemy Cady & Enemy | Web | 23. listopadu 2009 v 18:41 | Reagovat

Mluvíte mi z duše všichni, nechce se mi to počítat :-D
Ta šachovnice... To bylo dobrý :-D
Fajn, tak já se sklidním a musím říct, že souhlasím. Každýmu, co jeho jest, když se mu to líbí, ať si dělá co chce, ale vzhledem k mojí povaze a zvědavosti to nikdy nemůže být jen tak. :-D
Každej ty styly vnímá jinak, odevšad se linou různý informace a člověk pak neví, čemu má věřit. Emo to odskákalo v posledních letech nejvíc, neznám styl, kde by se pozéři vyřádili víc. Když teda ještě beru v úvahu goths. Taky nemají tu nejlepší pověst.
Styl je o tom, jestli se v tom cítíme a pózy jsou opravdu směšný. Lidi by měli přestat přemýšlet povrchně a taky se dívat srdcem a vnímat člověka jako živou bytost. Ale to bych po některých chtěl moc. x) Dnešní společnost je prostě šíleně zhovadělá...
Tak... Prozatím se loučím, měj se a Gerard s tebou

5 Cady Cady | Web | 24. listopadu 2009 v 14:34 | Reagovat

Ano, souhlas se všemi :-D
Emo je poslední dobou opravdu nejpropíranější a jelikož je to styl mýmu srdci nejbližší, mrzí mě, kolik o něm existuje spekulací. Bohužel spousta hrozně "chytrých" lidí bude rýpat dál, protože se cítí jaksi... Nadřazení. Ale my víme svoje a nenecháme si to vzít. :-)

6 zikyorias zikyorias | E-mail | Web | 24. listopadu 2009 v 17:38 | Reagovat

[4]: No s tim že to EMO odskákalo nejví s tebou taky rozhodně souhlasim. Vlastně jako se všim co ste všichni psali :D Ale o tom že gothic nemaj dobrou pověst, to mi ani nepovídej. Stačí když si namaluješ trochu tlustší linky a vezmeš si kratší (ehmn xD) sukni a hned do mě (moje kung-fu) babička šije řečma že "i štětky sou na tebe krátký", "vypadáš jak strašidlo", "kolik jich chodí nalíčených jak ty?", "myslíš si že je to normální/pěkný?" atp. atd..... no, dnešní svět je zabedněnej. Ještě že pořád máme nárok na to dělat co chcem (aspoň částečně).. Svět pluje do záhuby a my s nim... Takže bye bye, nashle v Pekle ;P

7 lejdy lejdy | Web | 26. listopadu 2009 v 23:44 | Reagovat

úprimne keď som prišla nato že my chem niesú emo odľahlo mi... snažím sa proti ním nič nemať ale občas zariadia že mám (hlavne že to zariadia oni a ja som v tom "nevinne")
vegetarinstvo je asi jediná vec pri ktorej mi nevadí že to človek robí kvôli móde- hlavne že nežere mäso x))
a u mňa tie zdravotné problémy nebudú kvôli vegetariánstvu aj bez toho by som sa stravovala hrozne a myslím že v dnešnej dobe to tak neni len u mňa...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


If you look in the mirror and don't like what you see
You can find out firsthand what it's like to be me.
So gather´round piggies and kiss this goodbye,
I'd encourage your smiles, I´ll expect you won´t cry!