Nevedu bleskovky, sonb, řetězáky ani jiné bejkárny a už vůbec nemám KlÁsNý bLoGíSeK! Majlí, HSM a jiné zrůdky pohřbívám zaživa, jejich obdivovatele požírám při plném vědomí, prášek z jejich rozdrcených kostí používám jako make up a jejich popel šňupu místo kokainu. Budiž navěky zatracen ten, kdo reklamu zde narvati hodláš!
DesignReklamyVzkazy AutoroviNávštěvní KnihaKolegovéWebyKontakt


My Chemical Way (myslím teď cestu)

7. září 2009 v 11:09 | Venom |  My Chemical Romance
Organic or chemical? Organic... CHEMICAL!!!! Ou, zdravím vás jupiteři. Právě mi hráblo. Oddaný fanoušek My Chemical Romance se totiž podíval na jejich web a co se děje kurde? Slaví své čtvrté narozeniny! Takže pro nás oddané (čti fanatické) fans, to znamená, že máme opět důvod se ožrat. Nicméně chápu, že většinu z vás tohle až tak moc nezajímá.

Takže žádám všechny, co se o tuto skupinu nezajímají, popřípadě nedokážou pochopit hudební fanatismus ať raději nečtou dále, a místo toho si počkají na moji zítřejší recenzi. Díkes. A teď už článek pro všechny oddané fans. O tom jak tohle všechno začalo.

Venomova posedlost začala érou Black Parade, tedy zhruba rokem 2006. Zpětně jen lituju, že jsem na Chemiky nepřišla už v jejich začátcích. Mohla jsem být spokojeným a morbidním bláznem už čtvrtý rok. Takhle jsou to ''pouhé'' dva roky. A pořád se mě to drží s nezměněnou intenzitou. A jak se říká - stará láska nerezaví.

Vím, že mejch ód na adresu týhle úchylný partičky už máte všichni plné zuby i dásně, ale nemůžu si to odpustit. I když si to už bohužel nepamatuji přesně, dokážu si představit, jak jsem jednoho dne neskutečně znuděná poslouchala rádio, a najednou zazněla naprosto úchvatná - Welcome to the Black Parade.
,, Co to je?'' začaly se mi sbíhat sliny a očka se mi rozsvítila. A jak to tak bývá, v rádiu mi neřekli nic. Dozvěděla jsem se jejich jméno až momentě, kdy s tímhle songem začali rabovat hitparády.
,, Takže tohle byli My Chemical Romance...''
,, Děláš si prdel? To jsou oni?''
Ale rádio mi pochopitelně více neřeklo. V té době jsem neměla internet, nevlastnila jsem ani diskman, mp3 nebo jakoukoli jinou šílenou možnost, jak se k tomuhle skvostu dostat. Jejich jméno jsem poprvé zaslechla od své kamarádky. Vím, že se mi jejich název okamžitě zalíbil, a já si ho pevně vryla do paměti, abych jednou zjistila co jsou zač. A dříve než se mi to vůbec povedlo, tak mě přepadli v rádiu. Věřili byste? Skoro bych řekla, že osud tomu prostě chtěl, abych je nepřehlédla.

Nakonec jsem na své (tehdy rádobyemo) kamarádce vyžebrala, aby mi tuhleten skvost vypálila. A to už jsem slintala nad další písní. I Don't Love You. A moje prokletí začalo naplno. Pamatuju si, jak jsem si obě písničky nahrávala na mobil. Kvalita příšerná, ale stejně jsem je poslouchala znova a znova. Nebylo to tak docela lehké drahouškové. Pokaždé když už jsem myslela, že konečně budu mít ten song celej, tak buď přišel někdo do pokoje a udělal kravál, nebo ti idioti v rádiu do toho začali mlejt svoje rádoby vtipné poznámky. V nejhorším případě usekli Gerarda v půlce slova, a obšťastnili mě reklamou na Auto Esa. Vlastně tehdy jsem ani neznala jména jednotlivých členů, ale už tenkrát jsem poznala, jaké to je, být opravdu nasraný na někoho, kdo projevuje tak hlubokou neúctu k umění.

Netrvalo dlouho, a v mých drápech se ocitlo tak moc vymodlené cd - The Black Parade. Jo, Venom si opravdu liboval, tohle byla jiná kvalitka než z chrčíčího mobilu! A další píseň, co mě naprosto odrovnala, byla pochopitelně Cancer. Nechápu že se někomu může nelíbit. Oh pardon, opět mluví místo mně fanatismus.

A než se Venom nadál, jednoho krásného, nebo možná i hnusného dne, pochrupkával u televizní hitparády, ale okamžitě ho vzbudila slova - My Chemical Romance. A pak se to stalo. Venom uviděl Black Parade v celé své kráse. Jeho první reakce?
,, Co je to kurva za blondýnu?''
Nicméně, toto se nijak nepodepsalo na jeho vykuleném výrazu, a nadšení. Následovaly jakési nesrozumitelné a rozjásané skřeky. Myslím že Venom si mumlal pod fousy něco jako:
,, Klááášný! Klášný! Moc líbit! Moooc líííbit! Dokonalé! Ještě jednou!''

A nezbylo nám nic, než si půjčit Revenge a Bullets. Není asi nutné dodávat, že z Heleny a Not Okay se Venom málem pos... zbláznil. Závislost na první poslech. Dokonce si sám Venom překládal texty, které vyšašil z obalu alba. A šlo mu to - pramizerně. Na svůj vkus příliš brzo musel však cédečka vrátit, což se mu nezamlouvalo. Svoji kamarádku tedy opět zneužil pro vypálení nových ( tedy starších) alb. A následujících několik dní, byl duchem nepřítomen a blaženě slintal nad tím, jak to má na světě pěkně zařízeno.

Přišel internet a s ním - jak to povidali? Youtube? Aha jo... bezmyšlenkovitě se Venom procházel vesměs nudnými videi a pak mu to seplo... co to říkali o tý tanečnici v Heleně? Se hrozně podivovali, že jsem ten klip neviděla, no ale kde asi že jo? Tak jsme to zapli. A opět zůstali s hubou dokořán.
,, Klááášnýýýý! Ještě jednooou!''

Venom jak vidíte neměl tenkrát daleko k inteligenci vlastníků různých blogíííííísků. Ten si ostatně chvilku poté založil. A kupodivu tam toho spoustu nakecal o jisté skupině. Kdo uhodne jakou mám na mysli, může si připsat další velké a bezvýznamné plus.

Ať už je to jak chce, byla to skupina, která změnila můj pohled na svět. Když Venom hledal odpovědi, našel je. Když pro sebe hledal přezdívku - našel jich ažaž. S Chemiky se radoval, a taky možná i plakal. Nimral se v jejich historii i hysterii. Nedal si pokoj dokud neměl pod kontrolou všechny písničky. Nadšeně tancoval u počítače nad každým novým obrázkem, nově objevenou písní, rozhovorem a kdejakou jinou píčovinou, byť jen sebeméně spojenou s My Chem. Dodnes Venom shání a střádá svůj poklad. Pořád se čertí, že nemůže nikde koupit jisté odznáčky.

A pochopitelně, že Venom našel spoustu spřízněných duší, neméně zfanatizovaných.

Tenhle výkec je až nechutně obšírnej, takže už jen stručně. Venom kdykoli má depresi, pustí si Chemiky. Kdykoli má skvělou náladu, poslechne si Chemiky. Kdo z jeho okolí má kecy na My Chem, obvykle odchází s bolavými zraněními.

Venom by tedy téhle bandě rád popřál všechno nejlepší, hodně úspěchů a inspirace do dalších let. Ať se daří a ať to nové album stojí za to. Taky by vám Venom rád přál menší hyperaktivitu pro častější vydávání cédéček. Kdo na to má pořád ty roky čekat, že jo.

Rád by byl, aby pánové nic neubrali na své lehké morbiditě, zdánlivé depresivnosti a aby nadále zůstali tak skvělými vypravěči příběhů jako doposud. Ze všeho nejvíce si přeju, aby ten pošahanej song o limonádě nemyslel Gerard vážně... Ale to už jsou jen moje planý touhy. Já mám chtít aby se plnila přání Chemikům, a ne aby je plnili oni mě. Jinak by to dopadlo... ehm, asi všelijak.

Omlouvám se, nemuseli jste to číst. Snažila jsem se udržet na uzdě všechny nadšené kecy a vychvalování každého tónu, slova a nápadu. Snad se mi to povedlo.

Takže Venom je nemocnej, bolí ho hlava, škrábe v krku a zítra musí do práce. Co udělá? Jde si pustit Chemiky!

Ale on opravdu zná i spoustu jiných kapel. Trust me..
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 caly caly | Web | 7. září 2009 v 11:46 | Reagovat

I ty jedna fanatický fanoušek! fanatický...jo kde sou ty časy... Ehm. já sem někde četla že nový album bude až někdy na jaře nebo co. a to už jako fakt...přehání. nicméně pěkně si to tu popsala a snad se tě to bude eště dlouho držet. já mam za sebou náký ty 4 roky a je už prostě chtě nechtě poznat, že mam toho až nad hlavu...Měj se, papa

2 Ochechulka Ochechulka | 8. září 2009 v 10:41 | Reagovat

Fuj, to byl ale nechutně dlouhej fanatickej článek. Zavřít tě mezi růžové stěny, pustit ti HSM a ono tě to přejde.
:-D  :-D

3 Safi Safi | E-mail | Web | 9. září 2009 v 6:45 | Reagovat

Jen po málokom slintám tolik, co po chemicích, drahý Venomku :-D fanatismus 4ever! xD .. známe O:-) :-)

4 Euphoric-Endeavor Euphoric-Endeavor | Web | 9. září 2009 v 20:33 | Reagovat

já jsem fanatik také.. xDD co se Chemie týče.. pak je jasný, že vůbec netuším, kdo jsou Tokio Hotel, Sirenia, Slipknot, Depešáci a tak dále.. xDD *Jita dělá, jakože vůbec netuší, co slovo FANATISMUS znamená* :-D

5 LejDy LejDy | Web | 10. září 2009 v 18:29 | Reagovat

ja som o vypálenie musela škemrať tiež keďže vtedy som si síce mala net a tak ale ne mp3 a inak som to nemohla nosiť zo sebou...

6 nikitka nikitka | 4. listopadu 2009 v 12:35 | Reagovat

Vyčerpávájíce jak úkol do chemie ale nasytilo mne to dosti jen místo slova fanatické bych dala slovo fantastické protože tahleta fantastická banda si to zaslouží ..... s jejich hudbou se mi i vyčerpávající úkol do chemie zdá  ÚŽASNÝ :-!  :-D  ;-)

7 punkrock010 punkrock010 | 27. listopadu 2009 v 17:28 | Reagovat

fag mooc hustej blog...moc se mi tady líbí!!  :-)  [:tired:]  [:tired:] no a My chem....jsou prostě nejlepší!!

8 Skullka Nika Elricová Skullka Nika Elricová | E-mail | Web | 28. prosince 2010 v 21:35 | Reagovat

Taky se mi začali líbit :D Ale jsem jaksi zmanipulovaná těma všema kecama o tom, že jsou emo... Blbí emaři, dělat si takhle z kapel kultovní emo skupiny, nikdo jim na to není zvědavej! --"
...takže, jelikož emaře nenávidím (samozřejmě, že pouze ty nenormální, co se řežou, páchají sebevraždy atd.) (nejspíš jedný kámošce neodpustím že mi řekla že jsem emařka) dávám si pozor... radši :D

9 Mrs.Kakao Mrs.Kakao | E-mail | Web | 17. ledna 2011 v 12:47 | Reagovat

Teď jsem projížděla tvůj blog a narazila na tohle ^^
Já s nima začala od sestry, který se stejně líbí jenom Black Parade a poslední dobou i trochu S/C/A/R/E/C/R/O/W nebo Sing.. Ale díky ní jsem začala poslouchat první songy a byla jsem nejvíc 'emo' xD
Pak jsem si po nějaké době stáhla i jiné alba, naučila jsem se jména kluků ze skupiny a všechny jejich účesy nazpamět. Naučila jsem se polovinu Frankieho tetování a pak, nevím proč, pauza. Prostě jak se s mcr dlouho nic nedělo, přestávala jsem hrát si na fanynku a moje nadšení upadalo..
Pak, asi někdy před prázdninama jsem se k nim vrátila a později se začala bavit s Bashii, následně s Miko, Johanou, Moony,... a teď je ze mě tohle ^^
Ještě se divím jak jsem mohla být někdo jako 'Lafka' oO

Kluci očividně (bohužel) nezůstali morbidní, myslím že songy na zamyšlení tam ale jsou ^^ .. jenom se stačí... zamyslet..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


If you look in the mirror and don't like what you see
You can find out firsthand what it's like to be me.
So gather´round piggies and kiss this goodbye,
I'd encourage your smiles, I´ll expect you won´t cry!