Nevedu bleskovky, sonb, řetězáky ani jiné bejkárny a už vůbec nemám KlÁsNý bLoGíSeK! Majlí, HSM a jiné zrůdky pohřbívám zaživa, jejich obdivovatele požírám při plném vědomí, prášek z jejich rozdrcených kostí používám jako make up a jejich popel šňupu místo kokainu. Budiž navěky zatracen ten, kdo reklamu zde narvati hodláš!
DesignReklamyVzkazy AutoroviNávštěvní KnihaKolegovéWebyKontakt


Předsudky generace jedna dva... Holčička...

15. srpna 2009 v 11:01 | Venom |  Havraní Skřeky
Zdravím vás meteoritci (to už je fakt ichtylózní). Zase mám námět k úvaze. Inspirovala mě k tomu Cady a ještě jeden kamarád. O co jde? Budu prskat a nadávat na tu starší generaci, která se mě marně snaží vychovávat. Spoléhám že hlasy důchodců se budou pod tímto článkem množit. Stejně tak jako hlasy náboženských fanatiků, kteří už si na mě dozajista chystají svěcenou vodu.

A možná i dřevěné kůly...

Jak říkám, předsudky kvetou v každém věku. Ale co opravdu doslova ''miluju'' je když mi někdo diktuje jak se mám chovat. Že mě peskuje můj despotický otec v rámci pokusů o výchovu (není už trochu pozdě?) bych ještě chápala. To jsou prostě rodiče. Rudo před očima mám v momentě když slyším: ,, Proč? Protože jsi holka!''

Připadá mi, jako bych měla mít nějaké omezení nebo co. Je snad handicap bejt ženská? Někdy mi to tak přijde. Vyjímečně nebudu nadávat že se se mnou proti mé vůli jedná jako s porcelánovou panenkou. Ba naopak. Spíš jako s tažným zvířetem, ale v momentě, kdy potřebuju zařvat a hájit svoje práva se to na jemnou holčičku - nehodí.

Předem říkám - nejsem jemná, křehká dívka. Kurva drát!

Teď to došlo i naprostejm ignorantům. Doufám.

Vezmu to tedy hezky popořadě. Ideál kterej si stvořil můj tatík. Kterej naprosto nedodržuji. A také přidám pár vysvětlení, proč jsem takovej neposlušnej fracek.

Mladé holky mají být veselé, neboli: ,, Co seš votrávená!?''
Ne, mladé holky asi nemají právo mít psychické problémy, trpět depresema, nebo mít jednoduše jednou za čas blbou náladu. Tati, kdybys přišel a zeptal se, co mě trápí, proč jsem smutná, tak bych možná zvážila možnost, že ti to řeknu. V okamžiku kdy na mě řveš že se nemám tvářit jak vrah se toho o mně moc nedozvíš. Já jsem si ty splíny opravdu nevymyslela z nudy. Co si to vůbec dovoluju mít blbou náladu, žejo.

Holčičky by měly mluvit slušně, nebo chcete-li: ,, Mírni ten slovník!''
Hele. Nemyslím si, že jsem přehnaně vulgární. Ale když mě něco štve, tak mě to štve. Kdežto pokud mě něco vyloženě NASERE, tak to asi neříkám jen tak nadarmo. Kdybych používala vulgarismy za každým třetím slovem tak ani nepípnu a pokusím se to omezit. Taky se mi nelíbí když jedu v tramvaji a musím poslouchat dvě hovádka, která za minutu použijou slovo ''doplňte si libovolný vulgarismus'' desetkrát. Pokud si však někdo dovoluje, nemůžu ho poslat do háje. To totiž obvykle nepochopí že? Ani tehdy však nejsem příliš sprostá, jedině pokud není zbytí. Viz můj volitelný horní boxík. Jisté hovado mělo narážky na údajné sprosťárny v něm uvedené. Dodnes nevím co mělo na mysli. Nějaké dělení na slova sprostá a slušná také příliš neuznávám. Hovno a prdel natolik zlidovělo, že nechybí ani v českých slovnících.

Holčičky nechodí pozdě v noci po ulici, protože je to nebezpečné, neboli: ,, Do jedenáci buď doma!''
Je zbytečný oponovat s tím, že tatík se vracel domů kolem druhé třetí ráno, a to byl ještě mladší. Ono prej byla jiná doba, a on byl kluk. Tak okej. Dnešní doba není bezpečná pro nikoho. To že jsem kluk neznamená, že do mě někdo nevrazí... nůž, neokrade mě, neznásilní. Ani to nemusí znamenat, že se líp ubráním. Předpokládám že u holky by úchylák dvakrát nůž nečekal. Spíš pepřák. Navíc nejsem blbá, v noci chodím pouze s kamarády a nelezu do parků a opuštěných uliček. Jo, ale když jdu z práce, tak je to jako zázrakem v pořádku! Když navrhnete že přespíte u kamarádky dostane se vám odpovědi: ,, U jaký? Proč? To je blbost, spát budeš doma.'' Pak si vyberte.

Děvčata nosí šatičky, střevíčky, chodí učesané... jinak taky: ,, V tomhle jdeš ven?''
Už od základky jsem nesnášela svůj ulízanej účes a copánek typu: blbeček-barbie. Dokonce když jsem si úmyslně nechala vlasy rozpuštěné, chtěl mě ''kdosi'' učesat. Je marné vysvětlovat, že ten můj rozcuch je prosím pěkně učesání. Nesnáším sepnutý vlasy. Necejtím se v tom. Je to tak těžký pochopit? Představa, že by mi tatík nejradši dával sponky do vlasů ještě na střední mi působí třes. Když jsme u těch šatiček a střevíčků... myslíte že je to ideální oblečení když se chcete bránit onomu úchylovi, který jistojistě čeká jen na vaši dceru za každým rohem? Asi těžko. Ve střevíčkách utečete leda tak do prdele, za šatičky se snadno chytá, nehledě na to, že pro toho prasáka je mnohem lehčí vyhrnout sukni než stahovat kalhoty. I podle toho si vybírají oběti, že ano. Doporučuju spoustu pichlavejch ozdůbek a těžký boty s kovovou špičkou.

Holčičky musí umět tančit a chodit v sukýnkách. Pohybují se ladně.
Myslíte si, že na to je dneska někdo zvědavej? Neříkám, že je to zrovna libovej pohled na nějakou trdlolínu, která v podpatkách šmajdá jak kačer Donald a chodí jak chlap z roboty. Leč dnešní doba si žádá spíš pohodlné oblečení, zejména do práce. K maturitě jsem převlečená za dámu došla naprosto bez problémů, ples jsem zvládla taky, nevím co víc po mě chcete. Proč mám nosit co je mi nepohodlný, když to není nezbytně nutný?

Holka by neměla nosit černou, chodit okovaná, černě se líčit a černě si lakovat nehty.
Je snad moje věc jak chodím oblečená. Pokud mi nekouká z kalhot půl prdele, nevážím stopadesát kilo i s minisukní a mám trochu vkusu, můžu mít na sobě co chci. Každýmu se líbí něco jiného. Někdo je vysazenej na modrou, jinej na růžovou, někdo chodí rád v přírodních barvách a co jako? Támhleten má číro, támhleta svítivě růžový vlasy, zajímá to někoho? Pobuřuje to někoho? Nechcete snad aby se vaše dítě cítilo dobře a samo sebou? Kecy o tom, že tetování, piercingy, a kovové ozdůbky nejsou pro holky si nechte od cesty. Proč by si to nejlepší měli pánové uzurpovat jen pro sebe? Jistě, všeho s mírou. Ani mě se nelíbí když má někdo na ksichtě stopadesát kroužků, pospojovanejch řetězama. Ale i to je jeho věc.

Na kluky si dávej pozor, BUDEŠ to mít těžký, aneb: ,,Přiveď si někoho domů a dostane přes hubu.''
A já jsem snad světice nebo co? Víš tatínku, kdybych měla čekat na tebe až mi to milostivě dovolíš, tak jsem se snad žádnýho kluka ještě ani nedotkla. Nebo ho dokonce ani nepozdravila. Tvoje storky o tom jak jsi v devatenácti svejm holkám zatáčel mi přijdou spíš tragikomický. Hlavně že já mám na podobné věci ještě spoustu času. Něčím už jsem si prošla, což ti radši ani říkat nebudu. Jsem dospělá, nemám v hlavě nasráno, život mě naučil. Tak neměj péči. Asi si myslíš, že ještě věřím na čápa a takový ty neslušný věci hodlám dělat až po svatbě a jen z důvodu plození harantů. Díky ale nezájem. Říkal jsi, že bys uvítal kdybych měla radši holku. No to si pak povíme. Asi ti sehraju s kamarádkou roztomilé divadýlko. Jistě, jedině kluci jsou přece největší svině. Mrchy asi neexistujou nebo co.

Holčičky by se měly naučit vařit, protože jednou budou mít rodinu, nebo taky: ,, Že nemá rodinu chlap, se dá pochopit, ale že ženská! No hanba.''
Každej má jinej smysl života. Někdo prostě děti nechce. Já po nějakém poblísovi či usoplenci fakt neprahnu. LejDy mě zděsila s poznáním, že takoví jich mají obvykle nejvíc. Pět?! Proboha jen to ne! Už jedno je moc! A co je moc je příliš! S tím vařením... ehm ehm. Proč? Když chci něco do žaludku, stačí mi salát. Je zdravej. Když chci něco teplýho, od čeho jsou polévky (nemyslím sáčkové), nebo vrchol mejch snídaní - míchaná vajíčka? Sobě samotné nijak zvlášť vyvářet nehodlám, představa že ten hrnec guláše musím zblajznout sama mě... nenaplňuje. Já si vystačím s málem. Jak ekonomické smýšlení.

Děvčátka musí papat, protože pak jsou jinak hubený a nemocný.
Jak mám asi říct, že nemám hlad? Čínsky? Anorexie už je extrém. Bulimie zrovna tak. Tyhle holky potřebují dozor lékařů. Ne vždycky to vzniká z toho, že chce bejt holka hubená. Je to i záležitost psychiky. Stejně jako ten, kdo se řeže to nedělá aby byl in... zamyslete se nad tím. Moje váha je normální, že říkám, že nemám hlad neznamená, že chci zhubnout. Podívejte se někdy jak vypadá anorexie. Pak se podívejte na svou dceru. Pak porovnávejte. Proč máte všichni utkvělou představu, že jakmile holka nechce jíst, tak se bojí že bude tlustá? Připadá mi, jako by ona generace jedna dva, měla všechny holky za naivní mladý husičky. Mimochodem, tím že u mě budete sedět a rvát mi jídlo do krku, mě tý bulimii maximálně naučíte. Že bez nějakejch cavyků sežeru tabulku čokolády na posezení je jasnej důkaz že toužím hubnout nebo co?

Holčičky neposlouchají takovou hudbu, alias: ,, Tohle je pro feťáky a lidi bez hudebního sluchu.''
Rock. Metal. Punk. No a co? No a co? Já taky neříkám, že když si někdo pustí Evu a Vaška tak je úchylnej. Tyhle hudební styly mají mnoho podob. Taky se třeba nevyžívám v onom blití do mikrofonu... ale tati, víš co je ta tvoje oblíbená Still Loving You od Scorpions? Ne, podrž se, to není disko! Proč někteří lidi nerespektují vkus jinejch? Každej je odlišnej. Já taky nechápu jak může někdo dvě hodiny v kuse poslouchat country nebo moravanku. Ale vám se to líbí, prosím, nekecám vám do toho. Netvrdím, že je to pro blbečky, bez melodie. Tak to neříkejte ani vy o tý hudbě co poslouchám já. Nikomu ji necpu. Což se opačně říct nedá. Poslouchám to co poslouchám ať už to zní sebevíc tvrdě, ale podržte se, mám hudební sluch a nefetuju.

Doufám, že jsem ideál holčičky popsala dobře. Je to pro mě noční můra. Chápu že každý rodič chce aby z jeho dítěte něco bylo, ale právě proto by mu neměl bránit v rozletu. Poznat kdy má zasáhnout (fracek jeden drzej - víme) a kdy prostě nevyšilovat a nechat tomu volný průběh (třeba ho ten metal přejde, když ne, nic se neděje). Taky doporučuju nervat dítěti zaměstnání, které z duše nenávidí, a určovat mu jakou školu má vystudovat. Kupříkladu já slyším slovo ''obchod'' a dělá se mi blbě. Nikdo neuhodnete asi proč.

Venom se vyvztekal a jde bojovat za temné existence. Adios.
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Cathy Cathy | Web | 15. srpna 2009 v 11:29 | Reagovat

Vůbec v tvých rodičích nevidím ty svoje, vážně..
Mám to podobně, ty půjdeš na gympl a šla sem..naštěstí vysokou si prý můžu vybrat sama, šlechetné xD.
Holt rodiče sou fakt generace z roku 0 né-li míň, nikdy je nepochopim, proč smýšlí jak smýšlí, proč ta hudební skupina je pro ně strašně kanibalská, emácká a všechno možný jenom ne dobrá.

2 child of bitch and Edgar A. Poe child of bitch and Edgar A. Poe | Web | 15. srpna 2009 v 12:02 | Reagovat

A samo, holčičky nechčijú do umývadla- aj keď to je asi iba môj prípad, žejo xD.
Fakt, otčim si rozpáral ruku na motorke, dával "červeným sviniam" cez hubu a ja musím byť vždy tá malá ňuňuňu-ťuťuťu. Alebo som aspoň musela byť. Ešteže to so mnou vzdal xP.

3 caly caly | Web | 15. srpna 2009 v 12:28 | Reagovat

rády bych řekla, že moji rodiče jsou v pohodě.ale ne-mým rodičům je to úplně šumák...(takže vlastně jsou v pohodě...:D) ale když vidim fanatické matky svých kamarádek, tak docela nechápu a lituju je...

4 Cady & Enemy Cady & Enemy | Web | 15. srpna 2009 v 13:47 | Reagovat

Kurec práce, Enemy napísá něco, co bude o hodných chlapečcích. Enemy se hrooozně těší. Napsáno opravdu výstižně. S takovým ideálem barbínky se ale většinou nedá vyjít...

5 Ochehulka Ochehulka | 15. srpna 2009 v 18:43 | Reagovat

Buďto se chovám jako holčička, nebo  takové rodiče nemám,vlastně si nepamatuju, že bych někdy ani jako malá neměla účes, jaký jsem chtěla já. Otci vadí jen moje přirozená ošklivost(= ochechulka)  Můj vzhled řeší hlavně jedna teta. Prý po dvacítce už nemůžu mít dlouhé vlasy, protože pak je žena už na to stará a vypadá jako stará panna, měla bych je mít krátké a trvalou :-!

Schvaluju, přiveď si domů holku, pokud možno bárbínku, tatínek bude spokojený.

6 Eii Eii | Web | 16. srpna 2009 v 9:57 | Reagovat

Mno.. Vypadá to jako naprostá noční můra..xDD Žiju sice jen s mamkou, ale to je ta nejlepší mamka, co jsem mohla chtít a nic z tohoto neprovádí..xD Leda když už mluvím moc sprostě tak mě napomene, nebo občas kroutí hlavou nad tím co to poslouchám a jak se oblíkám, ale nebere mi to..x)

7 Safi Safi | Web | 16. srpna 2009 v 12:11 | Reagovat

OMG! To můžu zabíjet když tohle slyšim... "Si holka a až bueš mít vlastní rodinu, budeš muset umět vařit, starat se o děti a o manžela."  
Opravdu bych zabíjela za tohle.. setkávám se běžně s narážkama proč chodim pořád jako černá můra. Nejvíc teda ze strany mých prarodičů.. máti nějak není proti, jak vím, byla stejná.. červenočerný hadry, vlasy, líčení, morbidní šperky, byla taková asi do 24, pak se musela starat o dva malý parchanty (viz. já a bratr).

Vím jak ti je, mám to kolikrát úplně stejný. A drž se, protože já když slyšim něco takovýho, krev ve mě začíná rychle vřít a to nevěstí nic dobrýho..
tak zatím pa..

8 RedGr!L RedGr!L | Web | 16. srpna 2009 v 15:09 | Reagovat

no dík fakt milý :-(
No dobrý když sem si trochu zaironzovala a zjistila že někam bu´d vůbec nepatřib a nebo patřim ale nechtěj mě tam se du naobědvat...

9 RedGr!L RedGr!L | Web | 16. srpna 2009 v 18:16 | Reagovat

já se taky občas saMa nepochopim xD prostě ze sebevyklopim první, co mě napadne...

10 LejDy LejDy | Web | 19. srpna 2009 v 12:22 | Reagovat

toto by si mali prečítať moji stvoritelia... aj keď veľmi neverím žeby boli viacej chápavý...

11 Euphoric-Endeavor Euphoric-Endeavor | Web | 19. srpna 2009 v 21:28 | Reagovat

naprosto s tímhle souhlasím.. mamka je sklamaná z toho, že jsem vyrostla z bárbííí, ale smířila se s tím dobře.. s babi je to horší.. "copak holky nosí takový široký kalhoty?" kurva co má proti širokým zvonáčům?? mám moc hubený nohy na to, abych nosila roury :-! a metal je můj život.. poslouchám i jiný žánry a co říkají předsudky mě vážně, ale vááážně nezajímá.. :-) přesně si vystihla i mé pocity.. ;-)

12 Lúmenn Lúmenn | Web | 20. srpna 2009 v 19:52 | Reagovat

Jooo, mluvíš mi z duše ůjsi holka, musíš umět vařit" "holky nemluví sprostě, jsou čisté, upravené, cudné, blabla bla"
JÁ SI NEVYBRALA ŽE BUDU KURVA ŽENSKÁ TAK AŤ SE MI NIKDO NESERE DO TOHO JAK SE BUDU CHOVAT. TO ŽE MÁM MEZI NOHAMA VAGINU A NE PENIS NEZNAMENÁ, ŽE SI NEMŮŽU DĚLAT CO CHCI!
pardon, tohle téma mě vždycky rozčílí:)

13 Dark Angel Dark Angel | 8. října 2009 v 15:49 | Reagovat

Přijde mi blbý psát dva komenty za sebou, ale k tomuhle článku se vážně musim vyjádřit... Mám pocit že naši se snad musej znát... "Jak si to jako představuješ že v 16-ti letech budeš chodit oblečená v černym?"  Jak jako sakra věk ovlivňuje vhodný barvy? S vařením to je ještě herší... Nikdo jaksi něchápe že mě to prostě nebaví... Ba ne NESNÁŠIM TO!!! Doslova a do písmene... Přece "To je ostuda v 16-ti neumět vařit" A sepatý vlasy? GRR!! Jenom proto že matka tak chodí učesaná pořád se z toho mam posrat? Je to hrozný - připadá mi to hrozně svazující - miluju svoje dlouhý háro a nechci ho omezovat nějakejma gumičkama nebo nedej bože sponkama... Kurva už zas píšu slohovku, měla bych končit... Zdar... x)

14 Amia Amia | Web | 17. června 2010 v 8:30 | Reagovat

Naprosto přesný...
Ještě jsi k tomu vaření a starání se zapomněla úklid. To taky jednou z táty vypadlo - ,,Jsi holka, měla by ses starat o domácnost a taky tě už konečně musím naučit vařit. Ale hlavně ukliď, brácha je kluk ten nemusí. A vlastně, chovej se, starej se o domácnost jako kdybys byla moje manželka"
Taky, kurva, jaký ,,budu se muset starat"? Když už si nějakýho chlapa najdu, tak bude hezky doma makat tak jak já a když ne - tak půjde odkud přišel. Proč by to mělo být nereálné? Je sakra 21. století!

15 Kiwi Kiwi | Web | 19. června 2010 v 10:00 | Reagovat

Přesně tak.Je mi sice teprve jedenáct a před nedávnem jsem byla obětí emařských pozéřin,ale rodiče hned začali s tím,že černá není pro mě.Stejně tak gothic.Make up není pro mě a ani černá ne.PROČ?Nebo učitelky ve škole:V páté třídě jsme si nesměly lakovat nehty ani tou nejmíň nenápadnou růžovou barvou,ale že támhle čtvrťáci měli hnáty černý,to jim bylo u prdele...Teďka už rodičům moc nevadí,co nosím a jak se chovám,leda občas když mi vyklouzne nějaká sprosťárna.Protože malý holky tohle prostě nedělají! :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


If you look in the mirror and don't like what you see
You can find out firsthand what it's like to be me.
So gather´round piggies and kiss this goodbye,
I'd encourage your smiles, I´ll expect you won´t cry!