Nevedu bleskovky, sonb, řetězáky ani jiné bejkárny a už vůbec nemám KlÁsNý bLoGíSeK! Majlí, HSM a jiné zrůdky pohřbívám zaživa, jejich obdivovatele požírám při plném vědomí, prášek z jejich rozdrcených kostí používám jako make up a jejich popel šňupu místo kokainu. Budiž navěky zatracen ten, kdo reklamu zde narvati hodláš!
DesignReklamyVzkazy AutoroviNávštěvní KnihaKolegovéWebyKontakt


Exorcismus aneb Démonek ve vás

1. srpna 2009 v 10:20 | Venom |  Tajemno

Jak jsem slíbila - Další přírůstek do mojí oblíbené rubriky. Opět nečekejte okopírovaný text, který jste viděli na netu už stokrát. Jdeme to napsat po svém. Tak jo. Fuj, okej, jdem na to. Pardon ale s démonkama jsme měli poslední dobou hodně co do činění takže proto jsme trochu disenchanted. Věřím, že je následujícím článkem nenaštvu a nevrátí se. Stejně tak doufám u jistých drzých návštěvníků mého blogu. Přerov žije...


Jak jsem tak propátrávala stránky zabývající se tímto tématem, přišlo mi úsměvné, na kolika křesťanských stránkách narazíte na větu: My křesťané máme nad tímto zlem moc. Ehm fakt? Tak pojďte. Vlastně jsem pokřtěná, a chcete mi snad říct, že můžu jít směle nabančit prvnímu démonovi, kterej mi přejde přes cestu?

Soráč ale není to tak docela pravda. Mimochodem, v okamžiku kdy o sobě začnete tvrdit, jak jste mocní a jak si s démony skvěle poradíte, jste na nejlepší cestě do p... nebo tedy je démon na nejlepší cestě přímo do vás. Ale vezmeme to pěkně popořádku.

Exorcismus je zkrátka úkon při kterém jsou vyháněni démoni z posedlých lidí (ale i zvířat či věcí). Nedokážu si tedy představit jak by se dal provádět exorcismus kupříkladu na mém budíku, to je totiž démon sám o sobě. Nemusí se však jednat pouze o démony, ale i o ďábla, džina, nebo jiné zlé síly. V případě zájmu o posednutí máte opravdu široký výběr jen nevím jestli není lepší zajít si pro mazlíčka spíš do zverimexu.

Co se týče náboženství - posedlost je s lidstvem už od starověku a nejsou to pouze křesťané, kdo si s démony poradí. Vymítání se provozuje i v hinduismu, buddhismu, islámu atd. Zkrátka někdo říká Ježíš, druhý zase Mohamed. Jsou tu patrné jisté podobnosti v legendách, ale důležité je, jestli vymítání funguje. A to se prokázalo u všech náboženství. Jak vidíte, důležitá je víra a jak mi jednou řekl můj hlavní duchovní inspirátor: Všechno jedno jest.

Teď k tomu jak poznáte posedlého. Ne vždy musí řvát v okamžiku kdy se procházíte kolem kostela. Ne vždy sebou musí nečekaně házet nebo mít zálibu v satanismu. A ne pokaždé do vás vjede démon proto, že jste si zahrávali s černou magií. Navíc mimo záchvaty posedlosti, může člověk vypadat naprosto normálně. Možná má jen poslední dobou špatnou náladu, pobolívá ho hlava... Onen démon se přece snaží alespoň v začátku nebudit příliš pozornosti, takže v první fázi si nového nájemníka jaksi nepovšimnete. A když už ano, vypadá to zhruba takto:

Ztráta kontroly nad svým tělem, křeče, zmítání se. Posedlý překračuje možnosti svého těla, to znamená, že je schopný zkroutit se do neskutečných pozic. Někdy také vykřikuje rouhavé nebo obscénní výroky, dokonce i v cizí řeči, kterou kupodivu nezná. Také vykazuje nadlidskou sílu a vytrvalost, někteří jedinci dokonce ovládali i telekinezi (pohybování předmětů pomocí mysli). Injekt je vzácnější jev, nicméně pak už není o čem dál diskutovat. V žaludku (nebo i jinde uvnitř těla) posedlého je možné naleznout kupříkladu chlupy, vlasy, střepy, kusy dřeva či železa, skla, popřípadě lebky a kosti drobných zvířat ale i jiné předměty. Buďto jsou vydáveny aniž by byl posedlý nějak poraněn, a nebo se najdou až při pitvě. Dodnes je záhadou, jak se do člověka takové věci mohou dostat, nicméně lékaři tvrdí, že pacienti dokáží spolykat ledacos. Kdoví.

Rozdílné je chování tzv. obsedlých, které démon napadá zvenčí. Projevuje se to vyhrožujícími a nabádavými hlasy, ale také nutkavými a neodbytnými myšlenkami. Zde už je opravdu těžké odlišit posedlost od duševní choroby.

A co exorcismus v očích ateistů? Tvrdí jen jediné - pitomost. V minulosti byly opravdu některé případy považovány za posedlost mylně, někteří lidé tak museli zbytečně přijít o život. Jsem toho názoru, že psycholog, lékař a exorcista by se měli naučit spolupracovat. Nebudem si nic nalhávat, dělat démonovi podnájem je záhul jak fyzicky, tak psychicky. Bohužel se mi spolupráce těchto tří lidí jeví jako čistá utopie. V případě zájmu uvádím odkaz na videa, kde můžete vidět... prostě tvrdou praxi pro příklad v pravoslavné církvi - http://pravoslavi.cz/filmy/flash/exorcismy/

Tomuhle tématu se určitě budu i v budoucnu věnovat. Zejména Anneliese Michel, o které se mi nedávno zdál skutečně příšerný sen.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cathy Cathy | Web | 1. srpna 2009 v 22:34 | Reagovat

Nemůžu popřít, že tohle mě vždycky zajímalo. I přes lenost něco hledat, z tvejch článků to vždycky pěkně pochopim a nemusim si nic moc zjišťovat, základní mám tady.
V tohleto já věřila vždycky a věřit taky budu. Přijde mi to tak...fascinující je blbý slovo, prostě zajímavý. Vím, že o Anneliese psal článek Angel a už tam mi to přišlo jako něco zvláštního a dneska sem si to připomněla. A ty videa jak máš tady na ně odkaz, no popravdě některý ty lidi mě děsí. Jsou to chudáci, tohle trpět, mít něco takovýho v sobě...vážně bych nechtěla.
Já si vždycky říkala, že ti lidi, co jsou posedlí museli být prostě k tomu nějak předurčení, nějak vybraní. Nemůže to být přece jenom náhoda "Tak tenhle to bude". Neumím si sice najít důvod a vysvětlit to, ale věřím v tom, že ti lidi jsou vážně nějak jak říkám předurčení.
Každopádně mě na tohle téma napdla povídka, sem divná. Ale budu si o tom muset zjistit něco víc, abych nepsala hovadiny.
Takže ti vlastně děkuju za ten článek, vystihla si to dobře..pro samotný ty kněze nebo co to je zač, co jak by každej řekl "vymítají ďábla z těla" to taky nemusí bejt zrovna hračka. No nezávidím nic.
Ni, zase půjdu, na další článek:-)

2 Euphoric-Endeavor Euphoric-Endeavor | Web | 3. srpna 2009 v 21:00 | Reagovat

tohle může popřít jedině totální vymaštěnec.. na tohle věřím.. a ti papanáši by se měli v tomhle ohledu jaxi krotit.. já nevím, co bych k tomu řekla.. článek napsanej naprosto bravůrně.. :-) o Anneliese jsem hodně přemýšlela.. věřím, že rozhodně nebyla nijak zfanatizovaná, jak někteří tvrdí.. ovládala jí prostě nějaká moc.. jenže ti pošahaní zatvrzelí logici z ní udělali dementa.. přála bych jim to zažít, ikdyž je to dost hnusný.. ale jedině tak by věděli, jaká je pravda..

3 LejDy LejDy | Web | 6. srpna 2009 v 11:30 | Reagovat

už ma predbehli s tým čo som chcela povedať ale tiež sa mi páčilo že si to neskopírovala ale popísala tak že som to pochopila dokonca i ja ;-)  a ďalšie články s touto témou by som uvítala...

4 Lúmenn Lúmenn | Web | 7. srpna 2009 v 17:53 | Reagovat

démoni málokdy lidi posednou, je to pro ně příliš nevýhodné. častější je to obsednutí či jak si to pojmenovala - rádi kradou pocity a živí se strachem bolestí apod. takže tyto pocity vyvolávají, dle mého je  většina schizofreniků pod vlivem démona a bylo by to velmi snadné je léčei, kdyby psychiatři nebyli pošuci:/

5 Angel Angel | 7. srpna 2009 v 20:20 | Reagovat

Videa si pustím na dobrou noc xD Ehm, nic, toho si nevšímej...
Hodně se zabývám právě Anneliese. Chtěl bych navštívit nějaký místa, kde Anneliese žila, kde zemřela... až nás zase ve škole pověří nějakou prací, snad se k tomu nějak dostanu a nasyslím materiály...
Z některých případů to opravdu popřít nejde a jsou věci, které se vědecky vysvětlit nedají, jako právě tohle. I když je pravda, že je opravdu těžký poznat, zda někoho posedl démon nebo se ten člověk "jenom" zbláznil... Duchovní věci asi člověk velice těžko vysvětlí, někteří si myslí, že mají patent na rozum a popřou to, jiní zase naopak, mají svou víru a prostě se tyhle dvě skupiny neshodnou... Je to věc názoru.
Jen mě napadá, jak si vlastně ti démoni vybírají svoje... "Hostitele"? Nevím, docela rád bych to někdy zjistil...
Křesťani si myslí, že mají patent na všechno. Vnucovali ostatním svou víru jako jedinou správnou a nedivím se, že takový cancy vypouštějí z úst. Pro každého je posvátná ta jeho víra, ale všechny náboženství mají společný základ. Jak se říká - věř a víra tvá tě uzdraví. To platí ve všech náboženstvích stejně. :-)
Kecám zase mimo téma, takže bych to radši utnul. Snad jen chci říct, že to byl výstižný článek a těším se na další. :-)

6 Shagau-sama Shagau-sama | 12. srpna 2009 v 0:30 | Reagovat

[4]: mno to s tm posednutím u schizofreniků máš pravdu....potkala jsem řádku...a milí to nebylo....

jinak k tomu že když člověk řiká že dokáže a má zaručený recept jak se démona zbavit....je pravda že je o to snažší cíl ro ně....
Nawíc ale zas když si člověk dostatečně nevěří tak to jde taky do p***....
Takže každej ať dělá co umí...a když neumí tak ať si nezahrává...pokud má co ztartit...

Jinak to s tim budíkem tolik nepodceňuj xDDD....budík je přímo shromaždiště negativní energie..xD...

7 mariomen mariomen | 17. dubna 2010 v 15:09 | Reagovat

Zajímavý článek,velmi pěkně napsaný.
Také jsem toho názoru že něco na tom rozhodně bude.Ale většinou ty případy (člověka posedlého ďáblem),byl výmysl dotyčný trpěl nějakou paranojou že do něho vstoupil ďábel.No prostě totální magoři. Ale určitě se najdou i případy které skutečně nejdou vysvětlit.
Ano na světě existují zlé síly.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


If you look in the mirror and don't like what you see
You can find out firsthand what it's like to be me.
So gather´round piggies and kiss this goodbye,
I'd encourage your smiles, I´ll expect you won´t cry!