Nevedu bleskovky, sonb, řetězáky ani jiné bejkárny a už vůbec nemám KlÁsNý bLoGíSeK! Majlí, HSM a jiné zrůdky pohřbívám zaživa, jejich obdivovatele požírám při plném vědomí, prášek z jejich rozdrcených kostí používám jako make up a jejich popel šňupu místo kokainu. Budiž navěky zatracen ten, kdo reklamu zde narvati hodláš!
DesignReklamyVzkazy AutoroviNávštěvní KnihaKolegovéWebyKontakt


Asexualita - a co jako? Divní jste vy

3. srpna 2009 v 16:22 | Venom |  Havraní Skřeky
Další přírůstek do rubriky o životě, jeho stylech, podobách, zkrátka o tom, co kdo vyznává. Na začatku byl komentář, pak se Venomek trošku namíchl ale diskuze naštěstí nepřerostla v hádku, šlo vlastně o nedorozumnění. Nakonec to hodnotím jako moc inspirativní debatu a proto píšu tenhle cint. Jsem zvědavá kolik lidí do mně začne prudit, protože dají průchod své demenci a netoleranci.


Na začátku byla vlastně anketa o tom jak se orientujete. No co, já ji hodím i pod tenhle článek. Takže a teď se držte, protože Venom se chystá zapojit zbytek svých mozkových buněk a dělat chytrou.

Není na světě člověk, který by se alespoň jednou nezeptal ''na co vlastně jsem''. Teď nemám na mysli odpovědi typu '' na dvě věci''. I když v případě bisexuálů to tak je. Myslím jako na holky i na kluky. Ale co takovej asexuál? Jak myslíte že na to přijde? Řekla bych že tohle téma je ještě mnohem zamotanější než nějaká homosexualita, protože se o tom moc nemluví a těžko se definuje.

Úvodní kecy máme za sebou, super, to mně nikdy moc nebaví... Jdeme se podívat co je ten asexuál vlastně zač. Definice říká, že je to člověk s absencí sexuální touhy, orientace, nebo obojího současně. Hah, první úskalí. Pokud tedy někomu chybí sexuální orientace, nezajímají ho zkrátka kluci, holky, dokonce ani zvířata, stromy... no dobře dobře, nechám toho nebo zajdeme někam kam bych nerada.

Absence sexuální touhy se jinak taky nazývá hyposexualita. Tito lidé jsou schopní žít s někým v páru, ale nemají potřebu dokazovat si lásku fyzicky. Jak říkal jeden z této menšiny - prý je to jako vykonat potřebu. Takže ze sexu prostě není nijak odvázaný, může mu to být dokonce nepříjemné. Ať tak nebo tak, asexuál prostě nechce, hotovo tečka. Je to jeho svobodný rozhodnutí, a nikomu tím neškodí. Kdo má potřebu mít na ně blbé kecy a navážet se do nich, má co dělat s Venomem.

Záměrně proto jsem do ankety neuvedla asexualitu jako odpověď. Tito lidé můžou být homo, bi, či hetero. Jen opravdu malá část z nich necítí náklonost k nikomu. Ale právě u nich se stává, že se jednoho dne do někoho poblázní a vůbec nezáleží na věku nebo pohlaví. Stejně jako jsem říkala v článku o bisexualitě - najdou si osobnost. A čerte div se, jednoho krásného dne se může objevit i ona zmiňovaná sexuální touha, kterou do té doby postrádali. No lidi, nelichotilo by vám, kdyby někdo jako sexuální orientaci uvedl vás? :-) Jo, láska dělá prostě divy.

Takže snad jsem stručně řekla co jsem měla na srdci. A teď jdeme vysvětlovat pojmy a dojmy. Lidi často zaměňují celibát s asexualitou. Pochopte, že je rozdíl mezi tím, jestli mám chuť, ale nesmím, nebo nechci, protože mi to nic neříká. Stejně jako sexuologové rozlišují bisexualitu a bisexuální chování, tak je potřeba rozlišovat pravou asexualitu od asexuálního chování. Každý z nás se někdy chová asexuálně - nemám náladu, bolí mně hlava, nemám s kým, nechci si užívat na jednu noc, hledám toho pravého, mám jiný priority - důvodů je nepřeberně. Jak říkám, když nikomu neubližujete, tak si dělejte co chcete. Důvodů proč neš... ehm, sexuálně nežít je spousta. Daly by se rozdělit do mnoha skupinek a podskupinek jak z hlediska času, tak hlediska místa... ježíš já už zase zabrousila do ekonomiky. Lidi nematurujte, leze to na mozek.

Mniši kupříkladu dodržují celibát i když jim tělo jasně říká, že to není zrovna to pravé ořechové. Kdežto asexuálovi nic neschází. Pokud chcete znát můj názor, celibátu nijak neholduju. V životě je málo příjemných věcí, tak proč si to minimum násilím odepírat. Představa že mi někdo zakáže dejme tomu kafe protože to zakazuje nějakej pán, který žil před mnoha a mnoha léty, je pro mně opravdu hrůzostrašná. Teď to zveličuju, pochopitelně.

Jsem proti přílišnému moralizování a fanatismu. Provozovat sex jen když chcete děti - nezlobte se na mně, ale tohle je opravdu postavený na hlavu. Popírat a tlumit svoje tělo jen proto, že tohle přece slušní lidé nedělají - pardon, ale s tím taky neuspějete. Člověk by se měl řídit svým vědomím a svědomím, a ne ohlížet na nějaké zásady psané v roce nebreč, nehledě na to, že ani nevíme kým a jestli to dotyčný náhodou nebral jako sbírku vtipů. Vím jen jedno - je špatný žít ve strachu a omezovat se kvůli němu. Nenechávejte si násilím vecpat názor někoho jiného, kdo vám tvrdí, že pouze jen a jedině on má pravdu.

Někteří to pochopili blbě a automaticky se na asexuála dívají jako na toho divného. Hned si pomyslí, že je to nejspíš podobně zfanatizovaný magor, kterej se stokrát denně modlí aby nemyslel na neslušné věci. Lidé se jakž takž naučili tolerovat, že někdo prostě není hetero, ale že se najde člověk, kterej tak běžnou věc jako sex neprovozuje, to jim zabedněná hlava nebere. Jak by bylo vám, kdyby na vás koukali jako na náboženského fanatika třeba kvůli tomu, že vám nechutnají cigarety, vařená kapusta nebo koprová omáčka? Věřte mi, že asexuálové vedou plnohodnotný život, rozhodují se přece sami za sebe. A neochuzují se o lásku. Bez sexu se žít dá, bez lásky to nejde. Říkejte si co chcete.

Doufám že jsem neřekla nic špatně, nebo nějaká věta nevyzněla jinak, než byla myšlena. I když na to nevypadám, jsem tolerantní člověk. A otevřený názoru druhých. Kdo chce něco říct, má prostor, kdo sem však napíše něco xenofóbního, nebo se opět nějaká kravka rozhodně mně upozornit na sonb či hlásnutíčko, poznáte Venominu méně přátelskou a tolerantní tvář.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jak se orientujete?

Heterosexuálně 28.3% (30)
Bisexuálně 27.4% (29)
Homosexuálně 11.3% (12)
Nevím, mám v tom bordel. 33% (35)

Komentáře

1 Deren Deren | E-mail | Web | 3. srpna 2009 v 21:44 | Reagovat

Abych řekl pravdu, o asexualitě sem nikdy nepřemýšlel. Asi proto, že vždy bylo jedno :D A když to někoho nenaplnuje, tak at. Já třeba nikdy nepochopim sadomasochismus, ale když se to někomu líbí, tak at. A o náboženských kecech o reprodukci si myslím své. Jen myšlenka, že když si člověk někoho vezme, tak mu musí být věrný, je divná. Vždyt lidi nejsou žádná nadrasa, máme pořád své zvířecí pudy k polygamii. A je snad jedno, když jeden partner m*dí s někym jinym ne, důležitá je láska a né sex.
A s těmi posledními odstavci taky souhlasim. Když někomu řeknu, že z řízků se mi doslova obrací žaludek a křiví huba na dvakrát, tak na mě kouká jak na něco...prostě nevim...neskutečnýho, špatnýho, divnýho, jako bych ani nebyl člověk...chut na určitá jídla asi se sexualitou nemá nic moc společného, ale ten výsledek co sem napsal, je asi stejný.

2 Euphoric-Endeavor Euphoric-Endeavor | Web | 3. srpna 2009 v 22:46 | Reagovat

tenhle pojem jsem prvně viděla u tebe na blogu.. ale nad tímhle jsem už přemýšlela.. asi jako nad láskou k sobě samému.. ale to je zase něco jinýho.. nehorší je, že ta dementní společnost si asexualitu přeloží jako "frigida.. impotent.." to mi je jasný.. sakra a co je na tom, tak někdo nechce šššššš, tak prostě nešššš!! a tim to hasne.. prostě to není nic k debatě, však jsou i tací, kteří mají panickou hrůzu ze sexu a považují je za totálního magora.. je to to samý, jako když já mám panickou hrůzu z jízdy metrem.. tečka.. ale tohle je jiný.. jako kdyby mi dali do ruky knížku o technickém vývoji v Číně roku nebreč.. prostě jim sexování nic neříká.. ale ta netolerance je stejná jako u homo a bi.. nechápu v čem má společnost problém.. prostě ne.. heeeem.. ale k tématu.. jako by nebyli hromady rodin, kde si muž vezme ženu, žijí spolu pod jednou střechou a.. nikdy se s spolu nevyspí a proto si adoptují třeba dítě.. milují se.. ale pouze duševně.. nemají potřebu mít pohlavní styk.. nic jim nechybí a jsou takhle šťastní.. nikomu taky neberou, že si to někdo rozdává na jídelním stole.. tak proč by jim někdo měl brát to, že si to spolu nerozdaj vůbec? je snad tohle nějakej zákon, že se musí sexovat? NE.. uff.. ukončím tenhle trapnej komentář.. melu kraviny :D

3 Ochechulka Ochechulka | 4. srpna 2009 v 9:59 | Reagovat

Že by někdo nemusel, nebo nenáviděl asexuály, s tím jsem se snad ani nesetkala, to jen u homosexuálů. Jinak jsi to napsala moc hezky a výstižně.

4 Mei Mei | Web | 5. srpna 2009 v 21:02 | Reagovat

ááá předchozí koment se mi smazal tkže znova :/
já sem tenhle pojem tady iděla poprvé a myslim, že dost lidí je na tom stejně, ale je pravda, že některý by to asi odsuzovali nebo by jim to připadalo divný, ae jk si psala.. pokud to nikomu neubližuje, tk jim do toho nemáme co kecat, je to jejich věc a puntík.
jinak ta část, kde si psala, že by mě někdo uvedl jako orientaci, se mi dost líbila :)
a konec mejch keců k tomuto..

5 WhiteShadow WhiteShadow | E-mail | Web | 6. srpna 2009 v 18:58 | Reagovat

Velmi zajímavý a kvalitně zpracovaný článek. Líbí se mi tvá nekompromisnost vůči jakékoli netoleranci, to je mi sympatické. O asexualitě už jsem nejednou přemýšlel, dokonce jsem se s takovým člověkem setkal. Není podstatné, že tomu nerozumím, podstatné je brát každého jako svobodnou bytost s vlastními prožitky. Jen svobodné rozhodnutí a síla neohlížet se zpět na pohledy druhých může vést k naplněnému životu. ;-)

6 Lúmenn Lúmenn | Web | 7. srpna 2009 v 17:43 | Reagovat

No, ne že by mi asexuálové vadili, jen je prostě nechápu:) Přijde mi to, jako kdyby člověk nechtěl jíst nebo dýchat a vzhledem k tomu, že sex miluju, přijde mi úplně nepředstavitelný, že se někomu nelíbí. Jasně, já taky miluju čokoládu a jiný ji nesnáší - ale mezi chutí a příjemným drážděnín nervového zakončení na pohlavním orgánu je kurevskej rozdíl.
Upřímně je mi asexuálů líto, že jim není příjemná tak úžasná věc jako je sex:( Ale věřím, že s tím spárvným člověkem se dá i taková fuj věc jako sex prožít časem hezky, jen asi trochu pomaleji než kdyby byli "normální" (blbé slovo já vim).
Každopádně - je to jejich život a jejich volba a ačkoli tomu nerozumím, chápu, že jejich život musí být asi těžší - že někdo šuká kluky není pro většinu populace tak divný, že někdo nešuká vůbec:(

7 Angel Angel | 7. srpna 2009 v 20:37 | Reagovat

Asexualita? No, já se poslední dobou zabývám jiným tématem, taky se to týká té orientace...
No, orientace to vlastně není, pardon. :) Odsuzovat někoho neprávem a vidět jen předsudky, to bohužel dělá spousta lidí a těm to těžko vysvětlíš. :( Nemají to prostě z nějakého důvodu rádi, za to si odsouzení nezaslouží, jsou to taky jen lidi. Odpírají si sice něco příjemného, ale to, že se něco líbí mě ještě nemusí znamenat, že se to musí líbit i ostatním, no ne? :-) A že se někomu něco nelíbí, hned nemusí být špatné. Jak píšeš, může se to časem prolomit a můžou najít někoho, s kým by do toho šli. :-) Dělat si ale násilí, do něčeho se nutit... Proto všem přeju pevný nervy, aby se nenechali hecovat okolím, dav prostě dokáže nadělat paseku na psychice jedince. :-? Kvůli mojí orientaci se setkávám s takovýma tupcema, ale nenapadlo by mě, že by snad měli kecy i na tohle. Kam ten svět spěje, to je Sodoma Gomora.   :-? Je asi těžký pochopit, že některý jedinci jsou jiný, a být jiný než většina znamená se vystavit takovýmhle útokům. Co víc říct, je to ubohý.
Já se poslední dobou zabývám pansexualitou. Já ti nevím, připadá mi to stejný jako bisexualita, ale prý to tak není. Nevím, náklonnost k osobám obou pohlaví a nedělání rozdílů mezi pohlavími a vybírání si partnera dle jeho osobnosti je podle mě to samý. Opravdu nevím, co si mám myslet. To bude nejspíš na dlouho. Moc kecám, tak popojedu...
A opět musím článek pochválit.

8 Alex Alex | 9. května 2011 v 16:23 | Reagovat

Byl to dlouhý boj, ale postupně jsem došla k tomu, že se neorientuju. Nejsem asexuál, to vážně ne... jen jsem dospěla k názoru, že je mi to jedno. Lidi se mě občas ptají, co jsem, a já jim na to odpovídám, že jsem člověk. K čemu proboha lidé potřebují vědět na co je kdo orientovaný? A proč si myslí, že je ta odpověď trvalá?

Někdy přemýšlím, za co se označí dlouhodobý heterosexuál, který se jednou zamiluje do osoby stejného pohlaví... a naopak. Byl by to bisexuál? Nebo se dá orientace čenžnout? :D

Osobně mi záleží mnohem víc na tom, jaké má konkrétní člověk držení těla, obličej, výraz, ruce, zadek, oči, hlas... než na tom, co má mezi nohama. (I když si popravdě myslím, že holky jsou hezčí. Ale kluci si to zase vynahrazují tím, že jsou charismatičtější.)

Kdybych se měla doopravdy někam zařadit, tak bych byla asi pansexuál... a to i přesto, že jsem nikdy neměla nic s klukem. Zvláštní.

9 Sph Sph | 1. června 2013 v 14:28 | Reagovat

Jsem asexuál,krásný článěk :) Měla si tam doplnit ještě to,že asexuál není impotent.Plno lidí si to totiž myslí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


If you look in the mirror and don't like what you see
You can find out firsthand what it's like to be me.
So gather´round piggies and kiss this goodbye,
I'd encourage your smiles, I´ll expect you won´t cry!