Nevedu bleskovky, sonb, řetězáky ani jiné bejkárny a už vůbec nemám KlÁsNý bLoGíSeK! Majlí, HSM a jiné zrůdky pohřbívám zaživa, jejich obdivovatele požírám při plném vědomí, prášek z jejich rozdrcených kostí používám jako make up a jejich popel šňupu místo kokainu. Budiž navěky zatracen ten, kdo reklamu zde narvati hodláš!
DesignReklamyVzkazy AutoroviNávštěvní KnihaKolegovéWebyKontakt


Něco málo o WooDoo

27. července 2009 v 11:03 | Venom |  Tajemno
Napadlo mně, že když už jsem vyrobila zrůdku, co vzdáleně připomíná panenku pro vykonávání magie, tak si něco o WooDoo dohledám. Nechci tu nikoho navádět k tomu aby to zkoušel, jsou věci se kterými je lepší si nezahrávat. Ale taky si myslím, že kdo chce, toho moje plky neodradí, nehledě na to, že na internetu si ty informace najdete. By the Way - nekopíruji, píši vlastními slovy.

V prvé řadě vás chci upozornit, že WooDoo není žádná legrace a super prča. Vím že v amerických filmech vidíte, jak se středoškoláci tímhle způsobem zabavují během nudných večerů, stejně tak vyvoláváním duchů. Ale varuju, že pro srandičky byste si měli najít vhodnější a méně nebezpečný program. Třeba zabíjení upírů nebo tak něco. (Ironie - aby si mi pak někdo kdo zemřel nepřišel stěžovat).

Říkáte si možná že jde jen o nesmysly a pověry. Plus pro vás. WooDoo podle jedné povídačky prý účinkuje jen na toho, kdo v něco takového věří. I když četla jsem na internetu zajímavé příběhy, kdy to skvěle fungovalo a měla jsem silné pochybnosti o tom, zda v něco takového věří i učitelky. Je možné že všechno byla jen souhra náhod?

Něco málo k historii. Woo doo, Vodoun, Vudu, Voodoo - můžete se setkat se spoustou výrazů pro jednu a tu samou věc. Tady zajásají zejména ti, pro které není pravopis silnou stránkou (že já to píšu jak kretén je prosím pouze osobní preference). Po celém světě se můžete setkat s lidmi, kteří toto staré umění provozují, ale prapůvod je v Africe, přesněji řečeno na Haiti, či v Dominikánské republice. Existuje však i takzvané Hoodoo, pocházející z New Orleans, specializuje se především na léčitelství pomocí bylinek. Ale právě tady je původ v onom propichování panenek za účelem působení bolesti a sesílání kletby. Původně byly ony špendlíky využívány pro léčitelství a určování tlakových bodů jako nepřímá akupunktura. Není zcela jasné jak a kdy došlo k objevu, že lze pomocí WooDoo seslat na člověka bolest. Prý to má hodně co dělat se zotročováním afričanů a dobou otrokářů (hm, jak je to jen možné?). Magie nikdy není zcela jednozačná. I dobré kouzlo se může obrátit proti vám.

Další pověra co je s vyznavači WooDoo spojena je tzv. Zombie neboli oživlá mrtvola. Víra v tuto bytost je rozšířená právě na Haiti ale také jihu USA. Traduje se, že kněží (hougan, mambo, bokor) mohou zabít člověka a několik dní po pohřbu mu znovu vrátit život. Ve skutečnosti se však do těla nevrací duše zemřelého, nýbrž se ho zmocní duch smrti Guédé. Tyto zombie byly využívány pro práci na poli a hospodářství. Teprve pokud požije něco slaného, uvědomí si, že nežije a vrátí se zahrabat zpět na hřbitov. Poeticky řečeno. Aby se z mrtvého nestala zombie, prodává se kůlem, nebo se mu sekají nohy a ruce. Několik dní se také jeho hrob hlídá. Trochu mi to připomíná opatření při strachu z pohřbení za živa.

Přesto si každý pod pojmem WooDoo představí špendlíky prošpikovanou panenku, i když prapůvodní význam tohoto slova pocházejícího z Afriky byl jiný. Pokud vás zajímá více o afrických božstvech, podívejte se tady. Já předpokládám, že vám jde spíše o ten převzatý význam slova :-)

Než se celí natěšení vrhnete na výrobu vlastní panenky, rozjuchaní tím, jak se někomu pomstíte aniž by to na vás prasklo, varuju, že se vám to vrátí. Ne jednou, ale pro velký úspěch třikrát. Pokud se naivně domníváte, že tomu uniknete, tak neuniknete. I kdyby na vás ochrannými kouzly po zbytek života plýtvalo padesát mágů, není vám to nic platné, dojedete na to třeba klidně i po smrti. A to je potom opravdu ošklivé a neestetické drahouškové. V tom lepším případě ''jen'' přijdete o práci, zdraví, lásku, či jiné vám důležité hodnoty, v horším případě do vás vjede démon dřív, než stačíte říct - Hasta La Vista Baby! A exorcismus nechcete ani kdybyste byli masochisti, to vám garantuju.

Nechci sem dávat návod na výrobu panenek, protože to o těch pěti větvičkách a kouskách černé látky vygooglujete opravdu lehce, neboť to má trapně zkopírované každý druhý blog co se zaobírá magií. Můj názor je, že nezaléží až tak na použitém materiálu, dodržení přesných postupů a jiných zaručeně spolehlivých tipů. Záleží jen na vás. Na vaší víře, touze ovlivnit nějakého člověka ať už pozitivně či negativně. Ano WooDoo nemusí být vždycky zlé, zeptejte se afrických šamanů, že ho využívají hlavně pro léčitelství. Ale pokud si chcete vyčarovat lásku, a nenecháte se odradit, pak se nedivte. Jednoho krásného dne kouzlo vyprchá a originál panenky vám uteče, a nebo budete sami zoufalí a bezradní v tom, jak se začarovanýho člověka zbavit. Opravdu stojíte o to, aby vás někdo miloval jen díky tomu, že ho oblbnete kouzlem?

Jestli máte zájem přičarovat osobě vám blízké štěstí, pomoci jí se zdravotními problémy, modlete se k dobrým duchům aby od vás drželi démony dostatečně daleko (nebo třeba k svatýmu Vyjetýmu, záleží na vás v co věříte jen Satana nechte radši bejt - bejvá nevrlej). Ze svý zkušenosti vím, že na posílání energií (ať už pozitivních či negativních) vlastně žádnou panenku nepotřebujete, ale možná vám to pomůže pro váš dobrý pocit že jste pro kouzlo něco udělali.

Přidávejte vlastní názory, doplňujte informace, opravujte, nemůžu přece vědět všechno. Jen vás prosím ať tu nikoho nenazýváte psychicky labilní osobou. Že nevěříte v nadpřirozeno či magii, je problém váš, nikoliv můj.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Cathy Cathy | Web | 27. července 2009 v 11:40 | Reagovat

Já vlastně ani nevím co napsat. Jediný co můžu říct, že zkušenosti s tím nemám a to zaprvé protože panenku bych nevyrobila, ani kdybych stokrát chtěla a modlila se ke všem svatejm a zadruhé, protože jak říkáš, posílat energie se dá i bez té malé potvůrky, takže moje snažení by bylo jenom pro lepší pocit.
No, vlastně jako každýmu se mi při slově WooDoo vybaví propíchaná panenka, holt sem ovlivněná těma hororovejma filmama, co zmůžu.
Jak můžeš vidět, klikla sem na Věřím, což je pravda. Já věřím na ledacos, můj problém je to, že sem strašně líná si o tom zjistit víc věcí a nějak víc se tím zabývat i když třeba vím, že by mě to čtení bavilo a je to zajímavý, sem prostě lenoch...hrůza.

2 Minnie Minnie | Web | 27. července 2009 v 13:28 | Reagovat

Já jsem strašná mrcha, jednou jsem zkoušela woodoo a asi se mi to povedlo...*ehm*

3 Yasmin Yasmin | Web | 27. července 2009 v 16:44 | Reagovat

Já jsem to teda nikdy nezkoušela, a ani v žádném případě zkoušet nebudu. Bohužel, stará černá magie je pravda. Nechápu jí, protože fyzikální vědy jsou jakoby proti, ale v naší rodině se už bohužel projevila. Jeden zlý pán to "udělal" na mého italského strýčka, (ne, není to výmysl. v naší rodině se nelže.) přičemž před prah mu dal tu slepici, nebo co se tam dává s uřízlou hlavou.. Nepáchl k ní prý ani jeden opuštěný pouliční pes, kteří obvykle žerou i kusy hadrů, abych to vystihla. Ne, prostě všichni psy jí obcházeli tím největším obloukem, jakým mohli a jeden prý začal nehozázně kňučet. ten den měli všichni z tho domu čtyřicítku teplotu, přesně tak, jak mu to strýčkovi ten pán řekl s hrozivým smíchem. Myslím, že lidé, kteří propadli černé magii, a umí ji ovládat, se jaksi.. psychicky pomatou, nevím, jak bych to vysvětlila.  Od té doby s černou magií nevtipkuji a snažím se k ní nepřibližovat. Taky, mé babičky táta, prý chodil na chlapskou zábavu - vyvolávat duchy. Nevím, co je na tom pravdy, ale babička mi vylíčila, jak místnost vypadala, a že se jim dařilo. V místnosti nesmělo být železo a byla tam jen stkříň a dřevěné věci. Měli svíčky, sklenice a podobné věci. Opravdu nevím, jestli tomu mám věřit, ale moje babička si jen tak něco nevymýšlí :/

4 Deren Deren | E-mail | Web | 27. července 2009 v 21:12 | Reagovat

Venomku, můžu si půjčit tvůj stamp Gothic? (Na DA nejsou žádný pěkný)

5 Magliska Magliska | 27. července 2009 v 23:07 | Reagovat

Nádherně napsané. Nadchnul mě sugestivně napsaný komentář Yasminy. Já bych to také nikdy nezkoušela. Černá magie určitě existuje, zrovna tak jako bílá.

6 Deren Deren | E-mail | Web | 28. července 2009 v 12:49 | Reagovat

Děkuji ti Venomečku můj mrtvolnej! :-P Necht ti Gerard požehná? :-P

7 Deren Deren | E-mail | Web | 28. července 2009 v 12:49 | Reagovat

*na koncí má být vykříčník*

8 Blackie Blackie | Web | 28. července 2009 v 13:26 | Reagovat

Chmmt...* zklamání * A já už myslela, že s pomocí Vůdů vyvraždím celej svět ( pak ho ovládnu ) , ale když se mi to má vrátit..začínám přemýšlet o účinějším. Nevíš o něčem ?  :-D

9 robyk robyk | Web | 28. července 2009 v 17:05 | Reagovat

No tedy, blogy nesjíždím, jen jsem zabrousil na vítěznej a pak sem. Moc se mi tu líbí. Já tedy blog nevlastním, jen pracovní, ale ten moc zajímavý není, ale mám své stránky. Je dobré, že netřeba honit návštěvnost, stačí jedna za měsíc, aby mě nezrušili, a tu zvládnu sám....ale také jsem se zabýval panenkami voodoo a několik jsem jich nakreslil pro své bývalé žáky....samozřejmě bývalé :-D jelikož jsem pro ně nakreslil panenky voodoo, a tak....

10 Euphoric-Endeavor Euphoric-Endeavor | Web | 28. července 2009 v 17:40 | Reagovat

teda.. já netuším, co napsat.. nikdy jsem to nezkoušela, jen jsem párkrát viděla dokumenty, který se tímhle zabývaly, právě za cílem léčení.. jo.. určitě na tom něco bude.. ale abych pomocí panenky někomu ubližovala,to ne.. když někomu budu chtít způsobit bolest, tak mu dojdu rozbít hubu osobně :D

11 Kittanya Kittanya | Web | 26. září 2009 v 23:13 | Reagovat

Nihil novit sub sole. Takový zdravý článek, je teda vidět, že ses hodně dověděla z netu než z vlasntích zkušeností a vědomostí, ale napsala jsi to svou hlavou. To se mi líbí. Též mě nebaví papouškování.

12 Moi Keiniku Sangová Moi Keiniku Sangová | Web | 3. března 2011 v 12:48 | Reagovat

S holkama jsme občas trhaly kružítkama na kousky papírovou panenku a říkaly tomu voodoo, ehm. Ale jednou se něco stalo - předmět našeho zájmu přišel do školy s nohou v dlaze a ta noha byla jediná neroztrhaná z celé panenky. Divné.
Mám kámošku, která se o tyhle věci taky zajímá. Přečetla už všechno možný a tvrdí, že voodoo do jisté míry s chodícíma mrtvolama souvisí a že ty panenky se špendlíkama jsou mýtus. Tyhle dvě věci se spolu perou, kamkoliv přijdu, což dělá voodoo ještě zajímavějším...jsem si ale jistá, že zkoušet to nebudu, nikdy ne doopravdy. Pipiny, který se tím baví na táborovejch večerech, jsou prostě pipiny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


If you look in the mirror and don't like what you see
You can find out firsthand what it's like to be me.
So gather´round piggies and kiss this goodbye,
I'd encourage your smiles, I´ll expect you won´t cry!