Nevedu bleskovky, sonb, řetězáky ani jiné bejkárny a už vůbec nemám KlÁsNý bLoGíSeK! Majlí, HSM a jiné zrůdky pohřbívám zaživa, jejich obdivovatele požírám při plném vědomí, prášek z jejich rozdrcených kostí používám jako make up a jejich popel šňupu místo kokainu. Budiž navěky zatracen ten, kdo reklamu zde narvati hodláš!
DesignReklamyVzkazy AutoroviNávštěvní KnihaKolegovéWebyKontakt


Něco o emo a jiných temných existencích

8. června 2009 v 9:48 | Venom |  Havraní Skřeky


Jak jsem říkala, napíšu o tom. Vím, že je to zbytečný a že se nad tím nikdo nepozastaví. Taky očekávám spoustu komentů od lůžovouškých zrůdek a barbínek o tom, jaký je emo hnus a jak mám šerednej černočernej blog. Tak jo. Jen do mě! :-P Já se z vás neposeru. Já se poseru spíš z pozérů, kteří chtějí být děsně ívl. Lidská blbost mě nikdy nepřestane vytáčet.

Nezlobte se, ale tohle mě neskutečně nakrklo. Už nevím co jsem na netu hledala, snad jsem ironicky procházela stránky o My Chemical Romance, a najednou toto.

Takže na úvod - Já nejsem emo. To jen na okraj, než mi budete nadávat. Pro mě využijte například oslovení gothic doplňtesprostéslovo. A taky mi odpusťte, že vám tu nenadiktuju žádný emo kapely a emo pravidla. Dobrá. Popojedem.

Jestli se skutečně ptáte, co je tenhle styl zač doporučuju vám článek mého kamaráda a to prosím zde. A jestli tam někdo nechá hnusnej komentář tak mu fakt nakopu tu sedací část těla, co používá místo mozkovny!

Grrr. Hlavně klídek.

Kdosi kdesi vyčítal, že se vlastně dodnes pořádně neví, odkud tento styl přichází. Já jsem vyčetla, že prapůvod má v 70. letech, tedy přesněji řečeno k jejich konci. A místo? Washington prosím pěkně. V té době na tomto místě se nosilo typické tmavé, upnuté oblečení, dokonce i černé vlasy s patkou. Ale neoblékali se tak jen ti, kteří emo vyznávali. Tedy styl oblékání je jakýsi odkaz na minulost, kdy se emo začalo dostávat do podvědomí. Víc nevím, nejsem emo specialista, zbytek si jistě snadno dohledáte... Můžu vám ještě snad říct jen to, že těch teorií je víc. A vy jim to snad zazlíváte? Copak někdo ví, kdy na den přesně se vylíhl první dinosaurus? Ví snad někdo, kdy vznikla ta absolutně první hip-hopová skladba? Jo jasně že víte, jen se tu prosím vás nepoperte. Je tu někdo, kdo věří tomu, že Kurt Cobain je zakladatel emo, jen o tom neví? Přihlaste se. A běda kdo napíše Curt, nebo Kombajn! To mě tuhle málem jeblo...

Paradoxem a neskutečnou ironií osudu je, že velký comeback emo nastal společně s... vy víte kým. My Chemical Romance. Jsou v tom nevinně. Pochopte to už. Svět zaplavily kolem roku 2003 dvě vlny zároveň. Emo, a Chemici. My Chemical Romance přišli s Revenge... A kdo jiný než média to pochopitelně mohl zhňácat dohromady. A ještě horší je, že tehdejší emo kapely se v mnohém od My Chem inspirovaly. Stali se ikonou tohoto stylu nedobrovolně a zcela omylem.

Takže jak vidíte... My Chemical Romance že jsou emo? Není tomu tak. Nehlásí se k tomuto stylu, takže musím říct i když nerada, co strýček Gerard o emo prohlásil. A sice že: "Emo je hromada sraček.'' Já nesouhlasím, ale chápu že to říká z čistého zoufalství, do čeho se to jejich skupina namočila. Tedy doufejme. Co si počít, pokud se potřebujete jisté nálepky zbavit...

A kecy o tom, že se jedná o sebevražedný kult si taky nechte od cesty. Zase nafouknutá bublina z bulváru. Ano, morbidní image je jedna věc, ale podněcování k sebevraždě věc druhá! Uvědomte si to laskavě! Tohle platí nejen o emo. Pasuje to snad na všechny lidi, kteří se nebojí otevřeně promluvit o smrti.

Zeptejte se lidí, kteří My Chemical Romance poslouchají. Snad každý vám odpoví, že jim jejich hudba pomáhá, a ne že si pustí Chemiky a maj chuť si hodit mašli, nebo vykuchat střeva! Ptáte se co je sebevražedný kult? Co si najít třeba pár blogísků propagujících anorexii, bulimii a sebepoškozování stylem: tohle dělejte, abyste byli in? Až pochopíte velikej rozdíl mezi těmito dvěma věcmi, můžeme se bavit.

To jsme ovšem trochu odběhli od tématu. Ale myslím si, že to bylo opravdu nutný. Abychom nemíchali páté přes deváté. I kdyby jen jeden člověk po přečtení tohohle článku pochopil kde je pravda a došlo mu, že komerční kecy a zákazy emo stylu v Rusku jsou opravdu na hlavu postavený, stálo by to za to.

Myslím si, (ale kdyžtak mě opravte) že každý styl má tři složky. Jedna z nich je hudba, další je styl oblékání a třetí, nejdůležitější - rozhodně pohled na svět, názory a to co nosí člověk v srdci. Můžete znát všechny gothické kapely, můžete mít hubu zmalovanou sebevíc ale je vám to k něčemu když se vám to z hloubi duše nelíbí a nosíte to jen proto, abyste byli zajímaví? Není. Jak říkám, emo, gothic nebo jakýkoli jiný styl - tím se stanete jedině od srdce a ne od značkovejch hadříků a tun make-upu. Ale pozérem můžete být snadno a rychle, to ano.

Neodsuzujte člověka jen podle toho jak vypadá. Co na tom, že se mu líbí černá? Nevím proč ji každý má tendenci vidět, jako něco negativního. Nepřišlo by vám na hlavu bát se třeba lidí, kteří si libují v modré nebo zelené? Mně teda určitě. A zapamatujte si, že pod tou tunou řetězů, pyramidových pásků, piercingů, morbidních ozdůbek, bodlin a černočerných výstředních hadříků, se skrývá ve skutečnosti citlivá dušička, která má jen strach aby někdo nezneužil její dobroty a neodhalil všechna její tajemství. Potvrdilo se mi to zatím bez vyjímky. Čím drsnější vzezření, tím citlivější ta část pod povrchem.

Smiřte se s tím, že je každý jiný. Respektujte, že všichni prostě nebudou nadšeně juchat nad High School Musical a předhánět se v tom, kdo je větší růžová zrůdička. Když se to někomu líbí, tak fajn. Ale necpěte to proboha všude jako módní ikonu. Na to se vám my temné existence s prominutím vysereme. Tenhle HSM glitters svět je hrozně vyumělkovanej. Ale skutečnej život s tím nemá co dělat. Ten je mnohem drsnější. Tak nám promiňte, že na to občas poukážeme. Neznamená to přece, že se taky neumíme smát. Umíme, jenom ne tak křečovitě a americky jako těch pár šampónů.

Myslíte si, že jsem to co jsem, abych se utápěla v depresích? Ne. Deprese by mou osobu chytly, z nepřetržitého poslouchání diskáren a kýčovitých popin. Nebo kdybych musela nosit vybliťoučce pastelové hadříky. U emařů je to to samé. Cítí se dobře jak jsou, tak je proboha nechte dýchat. Svět má poslední dobou nutkání prudit do lidí, kteří nikomu neubližují.

Tohle sem nepatří, ale zmínit se o svojí cestě k temnotě snad můžu.

Když tak vzpomenu na základní školu.. řekla bych, že tam začaly všechny moje problémy. Nikdo se se mnou nebavil. Šikana 4ever. Není nad to, když vám někdo vyrazí dech ránou do zad, svojí zkurvenou pomlázkou. Kdykoliv slyším - Velikonoce - mám chuť vraždit. Koledníky zásadně nakopávám do prdele a pomlázky spaluji. Zpětně se moc nedivím, že jsem nějak na základní škole nezapadala. Zatímco kluci se chovali jak tlupa primitivů (tak jak se očekává v jejich věku) tak holky kvílely songy od Spice Girls či Lunetic a rozplývaly se nad tím, jak je ten, či onen slaďouškej...

No na poblití vole.

Najednou je mi tak kurva jasný proč jsem tam prostě nemohla vydržet. A nutno dodat, že učitelé dávali týhle vymývárně mozků ještě zelenou. Jakmile jsem z týhle školy vypadla a chystala se na střední, trochu jsem zalitovala toho času, kterej jsem strávila ve společnosti idiotů a objevila jsem v sobě náchylnost, ke všemu temnému. A pochopila, co jsem zač. Začala od znova. A lépe.

A je vám doufám jasné, že temný neznamená zlý. Pro mně je to sametově černej kabátek, kterej mě hřeje a chrání před vším špatným. Ne, nepraktikuju černou magii, nejsem ani satanista a myslím, že ani upír. Možná...

Lidi prostě nechápou, že ta správná temnota, není vůbec zlá, a je to vlastně i druh umění.


Jak tak sleduju. Nakecala jsem toho ažaž. Těším se na vaše reakce i když nemůžu očekávat, že to každý pochopí. Nevadí. Na nadávky jsem zvyklá. Poslužte si.

Loučím se a přeju krásný temný den.

Venom.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 SoNuLLkA SoNuLLkA | Web | 8. června 2009 v 9:56 | Reagovat

Ahoj na mojom blogu je SONH(sutaz o najviac hlasov) tak sa pls zapoj budem velmi rada .. paaa :)
http://sonicka-opicka.blog.cz/0906/prihlasky-sonh

2 Angel Angel | 8. června 2009 v 16:05 | Reagovat

můžu nakopat pisatele toho komentáře nade mnou do patřičných míst?! myslím, že by to nebylo od věci. :-D

temný existence to v růžovým světě nikdy nebudou mít lehký a málokdo pochopí tu křehkou krásu těhle stylů. ten první článek, na který odkazuješ, jsem četl ještě nikde jinde. nevím, jestli je to jen ironie nebo je to psáno vážně, ale větší hovadinu jsem nečetl... smutný je, že pár blbců se toho chytí a jsme tam, kde jsme skončili. :-? ještě odkaz na můj článek z dřívějších dob. nevím, co říct. :-)

napsala jsi to skvěle. ten obrázek je naprosto krásnej. někdo v tom tu krásu nevidí. škoda, že si to někteří tupci nepřečtou. možná by to pak pochopili. i když o inteligenci některých pochybuju...

snad nám jednou dají pokoj, ale nevím nevím... růžová světem vládne... mě je v té temnotě bezvadně a jak jsi to pojmenovala, ten černej sametovej kabátek, líp se to snad pojmenovat nedá. :-) lituju těch růžových zjevů a jejich umělý životy, protože ani pořádně neumí žít, ale co se do toho budu hňápat, řekla jsi to za mě. :-)

btw, krásný proslov pod záhlaví. :-)

měj se fajny, papa ♥♥

3 Euphoric-Endeavor Euphoric-Endeavor | Web | 8. června 2009 v 21:45 | Reagovat

ZA PRVÉ PRVNÍ CMNT POSTIHNE KLETBA GERARDOVA!! NAKOPAT!! PŘESNĚ, ZLATÍČKO NAŠE ANDĚLÍČKOVSKÝ =o**
*****
a teď k článku.. moc krásně napsáno.. konečně vím, že mezi vás, temná zlatíčka zapadám.. (tedy.. podle mýho mínění) na základce sem byla vypatlaná bárbínka, pačesy skoro na zem, lůůůžová snad od ponožek po gumičku na vlasy a stejně to bylo k ničemu.. jojo.. šikana mi je více než známá.. od první třídy.. až do devítky.. a v devítce to bylo teprve peklo, když jsem si dala pramen vlasů do xichtu.. (mimochodem, je tam pořád)a objevila jsem Tokio Hotel a My Chemical Romance.. nespojuju je, to by mě za svatýho Gerarda ani nenapadlo :D a zjistila jsem, že tady je moje místo.. ♥
*****
to jsem vůbec netušila, co je gothic.. ale emo už ano.. přemýšlela jsem, že se mi to hodně podobá.. a nemyslím tu vzhledovou stránku, to vůbec.. :-) to až teď vypadám, jako bych právě vylezla z rakve (slýchám u nás ve městě xDD) ale já jim na to dlabu.. budu vypadat pořád tak, jak vypadat chci a ti vyhulení pakoši mi v tom ani tím sebehustějším hemzem nezabrání  :-D a chudinky se mě bojí.. nenechám si nic líbit.. mám dny, kdybych je skopala na valnou hromadu a další dny je jen tak přecházim a tlemim se jejich tuposti :D
*****
vím, že tyhle směry emo a gothic je hlavně o citech.. řekla bych, že mám v sobě obojí.. a?? je mi krásně.. sice to není jednoduchý.. ale prostě.. jsem taková a né proto, že je to v módě.. ale proto, že taková skutečně jsem.. a neobjevila jsem to v sobě sama.. jo V SOBĚ.. myslím tu duševní stránku.. vypadám jako GEMO úchyl od začátku střední xDD tři roky nu xDD ale Andělíček =o** ♥ to ve mě objevil.. :-) jsem si moc podobní a asi to tak bude nu.. :-) a?? jsem za to šíleně ráda.. jsem ráda, že jsem taková, jaká jsem.. :-) a měnit se nehodlám.. :-) city měnit nejdou ;-) to by si ti tupí lůůžový prázdní pózéři měli uvědomit.. než bude pozdě.. ;-)
*****
článek moc krásnej a pravdivej..:-)
jestli tu uvidím křivý slovo na EMO a GOTHIC ať se ti tupouni připraví na smrt :tired:]

4 petí petí | Web | 18. června 2009 v 21:22 | Reagovat

byl to moc pěknej článek..a pravdivej...i když emo nemusim =)

5 Dark Angel Dark Angel | 8. října 2009 v 15:30 | Reagovat

Fakt dobrej článek... Jsem na tvým blogu poprvý ale musim říct že máš vážně dobrý názory, trochu mi připomínáš jednu moji spolužačku ze základky... S tou jsem si vždycky mohla pokecat o věcěch co nikoho jinýho nezajímali... Užila jsem si dost případů, kdy mi bylo nadáváno do Emařů nebo Gothic... Pro vysvětlení - nejsem ani jedno, jenom tak trochu vypadám... Nemůžu za to že se mi líběj černě namalovaný oči, černý oblečení a černá sama o sobě... Stejně tak nemůžu za to, že mam totálně bílou kůži - s přecitlivělostí na slunce se člověk holt už narodí... Nemam ani patku ani černý nebo platinový vlasy a nechápu kde všichni ti lidi přišli na to že jsem jedno z toho... No nic... Jsem se trochu rozkecala - ani bych se nedivila kdybys tenhle koment ani nedočetla do týhle čášti, občas moje kecy nuděj i mě samotnou, ale zrovna ty mi příjdeš jako člověk co by mě mohl pochopit... Užívej své temné dny... x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


If you look in the mirror and don't like what you see
You can find out firsthand what it's like to be me.
So gather´round piggies and kiss this goodbye,
I'd encourage your smiles, I´ll expect you won´t cry!