Nevedu bleskovky, sonb, řetězáky ani jiné bejkárny a už vůbec nemám KlÁsNý bLoGíSeK! Majlí, HSM a jiné zrůdky pohřbívám zaživa, jejich obdivovatele požírám při plném vědomí, prášek z jejich rozdrcených kostí používám jako make up a jejich popel šňupu místo kokainu. Budiž navěky zatracen ten, kdo reklamu zde narvati hodláš!
DesignReklamyVzkazy AutoroviNávštěvní KnihaKolegovéWebyKontakt


Bisexualita? Zkus to popřít aneb Hrozba bifobie

26. června 2009 v 18:05 | Venom |  Havraní SkřekyAno, taky jsem našla Special Kind of Stupid. Miluju když někdo myslí, že sežral všechnu moudrost světa a přitom o daném tématu ví asi tolik, jako já o hutnickém průmyslu. Totiž jen to, že existuje. Tedy oni si myslí, že neexistuje. Co to zase plácám? Ok, myslím si, že se do toho zamotám, ale snad budu mluvit dost srozumitelně i když můžu říct - bisexualita je věc opravdu nelehká. Hodně otevřenej článek, takže komentáře s blbejma kecama fakt očekávám.

Obávám se, že vedle homofobie se nám začíná rozmáhat i bifobie. Vážně. Měla jsem za to, že jsem to slovo vymyslela ale ono skutečně existuje. Dnešní společnost, tedy až na pár zaostalých vyjímek, přijala homosexuály jako něco naprosto přirozeného. Tedy nic proti přírodě ani nic proti bohu. Narozdíl od jisté paní doktorky, která asi právě někde provádí zápalnou oběť býka a prodává svou dceru do otroctví. Popojedem.

Snad není nutný tady vykládat, o co se jedná v případě bisexuality. Když to hodně přeženu, bisexuál je osoba, která si partnera vybere nikoliv podle fyziologických proporcí, neomezuje se pouze na výběr podle pohlaví, ale vypadá to, jako by si z obojího vybírala to nejlepší, co jí vyhovuje. Jak jsem četla názor na jedné diskuzi - Bisexuálové jsou lidé s vytříbeným vkusem, zatímco my ostatní jdeme pouze po správném pohlaví.

Hezky řečeno. Tak proč ne. To furt slyšíte z jedný strany, z druhý strany, že vám na vzhledu nezáleží, že důležitější je, co má ten člověk v sobě. Ale přitom jedině bisexuál to bere doslova. Heheh, tohle se spoustě lidí líbit nebude. Ale to je vlastně fuk. Nechci obviňovat heteráky a homosexuály z povrchnosti. Prostě každýmu co vyhovuje. Se svojí sexuální orientací neuděláte nic, můžete žrát prášky, podstupovat lobotomii (což už se dnes naštěstí ve většině států nedělá), můžete se třeba zjančit ale nezměníte to. Není to nemoc, je to záležitost vkusu a osobních preferencí. Je to jako kdybyste chtěli přeoperovat člověka, který si libuje v červené barvě, protože boží slovo hlásá, že může tíhnout pouze k modré. Někomu chutná kafe, ale bůh to nedovoluje, tím pádem ten hříšník patří do pekla. Fakt na hlavu toto.

Jsem člověk zvídavý, není nic lehčího než sednout k počítači a začíst se. Pár výroků mě opravdu pobavilo. Dovolte mi, ke každému něco málo říct. Nemusíte souhlasit, říkám to tak, jak to vidím já.

Je méně pravděpodobné, že bisexuálové dokáží být skutečně dobrými partnery, tím méně manželi a že stěží dodrží požadavek věrnosti.

Ehm. Opravdu? Tahle úvaha mi nesedí. Znamená to snad, že bisexuál musí mít za každou cenu dva partnery - najednou? Blbost, podívejte se kolem sebe. Znám bisexuálně orientovanou holku, má už přes dva roky vztah se svým přítelem, je mu věrná, nemá potřebu někde sjíždět holky. Pardon že to říkám takhle, ale prostě musím. Ten její si zatím na nic nestěžuje, a bodejť by ještě jo. Věrnost je otázka lásky, harmonie ve vztahu a taky povahy člověka. Nesvádějte to na sexuální orientaci, to by bylo až příliš jednoduché. Copak heterosexuálové jsou na tom nějak extra líp? Ani o fous. Pravděpodobnost, že vám bisexuál uteče za osobou opačného pohlaví, než jste vy, je naprosto stejná, jako že udělá totéž s osobou stejného pohlaví. A pokud si konečně přizná svoji pravou orientaci, tak vás neopustil bisexuál, ale homosexuál, nebo heterosexuál? I taková situace může nastat.

Bisexualita je mýtus. To řekl pan Uzel.

Pojď blíž, já ti dám ránu pěstí a popři moji existenci. K tomu nemám víc co říct.

Petr Weiss tvrdí, že existuje pouze bisexuální chování. Jako hlavní důkaz, že taková orientace neexistuje, bere zamilování se. Zatímco mít sex můžete, s kýmkoliv chcete, zamilování neporučíte.

No ty vole, a co když ti řeknu že se mi povedlo zamilovat jak do kluka tak do holky? Naštěstí ne najednou. Ale není na tom vůbec nic těžkýho. Věř mi. Soužití si dokážu představit s oběma.

Tak tolik asi k úvahám z jiných článků. Teď přijde to horší. Jak jsem k tomuhle přišla já. Tak kde asi začít. Svojí heteráckou kariérou? Hm, no jo. Byla jsem opožděná.

Pokud máte s něčím špatnou zkušenost, vytvoří se blok. A těžko se ho zbavujete. Nedivte se mi proto, že když po mně vyjela jistá příšerná lesba, nebyla jsem z toho zrovna dvakrát odvařená. Koho z vás by bavilo, kdyby se kdosi choval stylem, že mu patříte a vy ho přitom vůbec neznali? Když po vás vyjede někdo, kdo vás absolutně ničím nepřitahuje, co se stane? Snažíte se ho zbavit. Smutné ale pravda. Jo, zažila jsem si v týhle oblasti pár shokingů. A léta šla dál.

Prvním varovným signálem, kterej ta moje dutá palice nepochopila bylo mý prohlášení, že v okolí potkávám víc hezkejch holek, než kluků. No a co. I heterák může říct o osobě stejnýho pohlaví, že jí to sekne. Nic neobvyklého. A dál nešla léta ale měsíce.

Uznala jsem, že kluci jsou jen stádo pakoňů. Když se povedou, je radost se podívat, ale zatím musím říct, že bez vyjímky měli v hlavě nasráno. U holek, to je jiná. Rozumím jim. Málokdy se potkám s takovou, která se chová jak naprostej idiot, kterýho nepochopím ani za živýho Gerarda. Ale to je přece normální. Takhle to chápe snad každej. Kluci si rozumí s klukama, holky s holkama. Nic zvláštního ne? A dál nešly měsíce, ale dny.

A za to co jsem, děkuju svojí kamarádce. Byla to první holka, která se ke mně mohla přiblížit, aniž bych se jí vyhýbala jak homosexuál papežovi. Nebo papež homosexuálovi? Narozdíl od jistý lesby vynechala oplzlý řeči a nepoužívala násilí. Takže si připsala sto bodů hned ze začátku. To co jsme prováděly bylo super. Brala jsem to jako provokaci, příjemný zpestření. Až jsem se jednoho dne tak válela doma a myslela na ni. Poněkud jinak než jen jako na kamarádku. A tehdy mi došlo, že jsem v průseru.

Úchylné fantazie ještě nic opravdu neznamenají. Ale tohle už bylo jiný. Představte si, že sedíte ve škole a máte na někoho zásek. Cože? Dneska bude kalba? A ty tam jdeš? Nejdeš? Hm, to se mi asi taky nebude chtít. Doma jen civíte do prázdna a marně přemýšlíte, kde se ve vaší hlavě vzal takovej bordel. Co se to stalo. Ne, v tomhle přátelé není jenom sex. Při troše sebezapření můžete sexovat i se stromem nebo se zvířetem. Tohle je mnohem horší. Například tehdy:

Když si o tu osobu začnete dělat starosti. Když vymýšlíte sebemenší záminku abyste ji mohli vidět. Když vás tohle nepustí ani po několika měsících. Když se držíte dál, abyste něco nezvorali, protože víte, že ten kdo se vám líbí patří někomu jinýmu. A tehdy, kdy si začnete spoustu věcí zakazovat. Jo pánové, tomu se říká kolosální průser. Když jsem viděla jejího přítele, vždycky se mi hlavě rozlezla věta: Chlapče, kdybys věděl, tak mi právě rozbiješ hubu.

Ráda na tu dobu vzpomínám. Bylo to něco nového a zvláštního. Zase jsem objevila kousek sebe. Nesnažte se mi tu vecpat sexuální pudovost. Brečí snad člověk kvůli tomu, že nedostal někoho do postele, když může mít spoustu jinejch? Nebrečí. Nelituje toho, protože má spoustu dalších objektů ke.. ke hraní. Ta osoba mu nijak víc nechybí. Snadno na ni zapomene. Já nezapomenu nikdy. Chtěla bych ji zase vidět, ale bude lepší se o to nesnažit. Ona nic netuší a je to tak správně.

Nemyslete si, že to mají bisexuálové jednodušší pro širší výběr. Když je jednou někdo nemožnej, pošle ho do prdele kluk i holka. Mám opravdu vytříbenej vkus. Vždycky si musím vybrat něco, co už je ''zabookováno''.

Každopádně je v téhle oblasti ještě spousta otazníků. Bude nejspíš ještě pár let trvat, než všichni uznají, že bisexualita opravdu existuje. Myslím, že to bude trvat ještě dýl, než papež uzná, že i homosexuál je člověk.

Doufám, že jsem nikoho neurazila (nepočítá se papež a náboženští fanatici), nic z toho co tu píšu nebylo myšleno proti nikomu pokud se nejedná o osoby uvedené v závorce. Jsem přístupná názorům jiným, budu ráda za každý komentář co tu napíšete. Jen prosím slušně. Bez citací zákonů "božích".
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ochechulka Ochechulka | 26. června 2009 v 19:42 | Reagovat

Moc zajímavej článek. "Bisexualita je mýtus." tuhle větu jsem slyšela také několikrát, ale spíš v souvislosti s tím, že člověk nemůže prý být bisexuální 50 na 50, ale třeba jen 49 na 51%, takže je buď héterák nebo gay. Proto se prý říká, že bisexuál je méně věrný. Zamiluje se třeba do holky, protože je na ní o trošku více orientovaný, a po čase zjistí, že s klukem by to bylo možná lepší. Jenže za nějakou dobu v něm zase převáží třeba to jedno procento orientace na holky.
Sama tomu nerozumím, takové pocity nezažívám, ale tvoje články jsou moc zajímavé a člověk dostane díky tobě na věc i jiný a širší pohled.

2 Venom Venom | 26. června 2009 v 19:54 | Reagovat

Děkuju za názor, docela mi to osvětlil. Právě že z jedný strany slyšíš, že je to pitomost, z druhý strany, že bisexuál je každý. A pak si má člověk vybrat, co to tedy ten pravý bisexuál je. Není to jednoduchý.

3 Cathy Cathy | Web | 26. června 2009 v 20:06 | Reagovat

Já o existenci bisexuality nepochybuju.
Můžeme milovat jak kluka, tak holku, nepřijde mi to jako něco, co by se nemohlo dít.
Tím spíš, když to tak někdo cítí, že oboje pohlaví, ho přitahuje stejně. Někdo to třeba ještě neví a hledá se.
Netuším, proč si někdo myslí, že by někdo nemohl být orientovaný i tam, i tam.
Vážně neumím přesně vysvětlit co chci říct, na tohle nejsem dobrá. Jen chci říct, že, proč vlastně ne?
Ale názory typu, že nic takovýho není, jsou z řad zatrvrzelých heteráků jak víme. Pan Suk (je sice Uzel, ale já mu přezdívám Suk)je zase nějakej moc chytrej chlap, že?

4 Angel Angel | 26. června 2009 v 21:01 | Reagovat

Něco jsem si díky tvýmu článku dohledával a četl jsem nějaký pojednání dr. Uzla a dokonale mě nas... Něco v tom smyslu "Když se gay párkrát za čas dokáže vyspat s dívkou, ještě to neznamená, že je bisexuál" a podobný. O citový úrovni tam nebylo vůbec nic a  v diskuzi pan doktor taky nedokázal normálně odpovědět. Kdo to nezažil, asi těžko to pochopí. Co jsem zase četl o Freudovi, bylo tam něco v tom smyslu, že vyhraněná orientace neexistuje, takže já vážně nevím, každej říká něco jinýho. Hodně zajímavej je Ochechulky názor...

Ono je možných spousta věcí, třeba že někdo se nemůže rozhodnout, neumí se najít a někdo prostě bisexuálem je. I já jsem bi, a proto o týhle orientaci nemůžu pochybovat.

Já začínal s klukem. Bylo to v tý citový úrovni i v tý fyzický. Fakt jsem ho miloval, chtěl být pořád s ním... Když odešel, potkal jsem holku, do který jsem se zbláznil. Ztratil jsem sice i jí, ale po těch vztazích, který jsem "prodělal" jsem pochopil, že nejsem jen na jedno...

Měl jsem vážnej vztah s holkou, trval hodně dlouho, za tu dobu jsme spolu nespali. Ale měli jsme se rádi a to ne málo... Je to dost zmatek, ale co se dá dělat..

Dost často přemýšlím o tom, že jsem gay, když mám přítele, kterýho miluju a poslední dobou slintám akorát po klucích, ale pořád vidím, že holky mi nejsou v žádný úrovni lhostejný, takže bych řekl, že na bisexualitě opravdu něco bude. Bylo mi jedno, jakýho pohlaví můj miláček je, rozhodující bylo vyzařování, charakter a tohle všechno dohromady, co dává celou osobnost.

V tom článku jsi to napsala opravdu výstižně, tohle nepochopí akorát úplně vylízaný pako. I když takových po týhle planetě pobíhá tisíce, když to přeženu, řekl bych, že snad i miliony.  :-? Pokrytci, který se neumí řídit vlastním rozumem, přemýšlí většinou tím mezi nohama než hlavou, natož srdcem, jinak by poznali, jaký to asi je... Nesnáším ty, kteří si myslí, že ví všechno nejlíp, ale přitom je nad slunce jasný, že o tom tématu ví úplný h...  8-O

Krapítek jsem se rozjel, takže bych to mohl utnout. Zatím se měj  8-)

5 Unknown LaDy Unknown LaDy | Web | 27. června 2009 v 23:26 | Reagovat

dlho som premýšľala čo napísať... zamilovaná naozaj som bola len raz bol to chlapec a niečo také sa už nikdy nezopakuje so žiadným iným chlapcom či dievčaťom často krát ľudí zaráža že to píšem s takou istotou že človek nikdy nevie čo sa prihodí ale ja to tak cítim... no stalo sa mi že niečo silné som pocítila aj k dievčatám a nebolo to o sexe... skončilo sa to asi ako všetky moje vzťahy(teda okrem toho zmieňovaného tam vyššie) ale aspoň viem že dokážem ľúbiť aj dievča takže som sa väčšinou stotožňovala s tým čo píšeš...

6 Euphoric-Endeavor Euphoric-Endeavor | Web | 6. července 2009 v 16:56 | Reagovat

moc krásnej článek.. poklona.. :-) tedy.. je to naprostá pravda.. bisexualita je snad největší záhada přírody.. tak nějak jsem nad tím přemýšlela, ale má chorá mysl na nic nepřišla.. no nic.. když mi bylo asi dvanáct, přicházely na mě chvíle, kdy jsem nad tím dumala každou noc..
*****
nikdo mě nebral mezi sebe a po nocích jsem hledala, kam tedy vlstně patřím.. chtěla jsem se nějak a někam zaškatulkovat.. tak přišla myšlenka na mou sexuální orientaci.. pořád jsem si přemílala v hlavě svoje pocity při nějakým styku s klukem a při styku s holkou.. mám na mysli styk jak třeba rozhovor, nebo blízkost, která by mi narušovala tu pomyslnou osobnostní bublinu..
*****
když se mi dostal do mé intimní sféry kluk, který se mi jakýmsi způsobem zamlouval, zpanikařila jsem a netušila, co mám říkat.. většinou mě trapně pošťuchovali, ne, že se normálně bavili, jako s ostatními.. byla jsem na to zvyklá, že mě nikdo nebral.. pak jsem si ke konci dne uvědomila, že mi to bylo příjemný, ikdyž jsem byla nervózní..
*****
při takovém podobném kontaktu s holkou, s nějakou mojí kamarádkou třeba venku.. jsem měla hřejivý pocit.. takovej ten pocit, že tu nejsem sama.. že mám někoho, kdo mi je nablízku.. že mám nějaký kamarády.. ikdyž jsem z 95% sama a ráda sama.. dokonce samotu vyhledávám.. (introvert jak něco x)) nu, tak jsem byla ráda, že někdo se mnou je.. nemusela jsem se pak ničeho bát.. mohla jsem se uvolnit z toho všeho.. konečně jsem se mohla i já bavit s někým, jako všichni kolem mě..
*****
párkrát jsem měla sexuální představy s holkama.. i ten nejzatvrzelejší heterák je měl.. to určitě.. ale.. přišlo mi to.. já to neumím popsat.. takový.. jiný.. nepoznaný.. a asi můj strach ze všeho cizýho a novýho mi nedovolil to více prozkoumat, ikdyž bych chtěla.. skutečně chtěla.. ty představy jsou jako brána do neznáma, ikdyž láká, bojím se.. proto se stáhnu raději do svý ulity.. ;-) ale moje vnímání obou pohlaví asi už bude jistý.. ikdyž.. nikdy není nic stoprocetního.. každej máme v sobě kus homosexuála, ať chceme, nebo ne.. :-) je to prostě tak.. ale jsem ráda za to, jak to je.. :-) a nikdo by se neměl přetvařovat, jinak si zajišťuje peklo už za života.. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


If you look in the mirror and don't like what you see
You can find out firsthand what it's like to be me.
So gather´round piggies and kiss this goodbye,
I'd encourage your smiles, I´ll expect you won´t cry!